Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

heroes778@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 318 is 140KM 103kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 is 140KM 103kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na swoją moc bardzo zrywny. Nie mówimy tu o przyśpieszaniu do setki poniżej 5 sekund ale w normalnym użytkowaniu nikt się nie zawiedzie a i Ci, co chcą mocniej nadepnąć gaz także będą zaskoczeni tym co ten silnik potrafi.
Silnik : Czujnik położenia wałka, silnik krokowy
Ogólnie jako całokształt swój samochód oceniam na 4 z bardzo duuuużym plusem. Nie chcę aby ktoś tu mi wytykał faworyzowanie marki BMW ale naprawde ten samochód daje dużo radości. A to, że pali trochę więcej... No cóż, te konie muszą coś pić :)
Jak na IS w sedanie super się jeździ. Przebieg 240 tys i ten samochód dalej chce jeździć (chociaż nie wiem ile z tych 140 koni zostało). Silnik max punktów. Jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem.
Na skrzynię również nie narzekam. Biegi wrzuca się bez problemów. Jak dla mnie mogłyby być trochę krótsze przełożenia.
Powiem krótko, REWELACJA. Jako posiadacz sportowego zawieszenia powiem szczerze, że układ jezdny jest rewelacyjny jak na ten samochód. Szczególnie podoba mi się to, że kierownica jest bardzo precyzyjna. Tutaj również max punktów.
Widoczność jest jaka jest. Miałem już styczność z innymi samochodami w tej klasie i powiem, że z widocznością nie jest tak rewelacyjnie. Szczególnie przednia lewa część szyby.
O ergonomi nie trzeba się chyba wypowiadać. Aczkoliwek pełnej piątki raczej nie dam. Ogólnie... jest dobrze.
Może to jest w moim przypadku ale u mnie ogrzewanie jest super. Wystarczy aby chwilę samochód pochodził i już mamy do dyspozycji ciepły i nagrzany samochód (zimą bardzo przydatne). Nie posiadam wersji z klimatyzacją (na własne życzenie) ale latem również nie narzekam.
Ergonomia - ocena to dobrze a nawet dodatkowo mały plus. W moim przypadku (dużą osobą nie jestem) nie ma problemów z przycieraniem kolan o kierownicę czy stukanie głową o sufit. Co do miejsca dla pasażerów to nie ukrywam, że ciut więcej przydałoby się miejsa na tylnym siedzeniu.
Wyciszenie jak dla mnie jest mocno przeciętne, szczególnie kiedy silnik wchodzi na wyższe obroty. Słychać wtedy dość dobrze pracę silnika jednak nie jest to samochód z klasy limuzyn, gdzie w środku pojazdu ma panować martwa cisza :)
Zacznę może od spalania. W mieście, w korkach (dużo już się poruszałem) spalanie dochodzi nawet i do 13-14 no ale to pewnie przez ruszanie z większym zapasem gazu. Ogólnie można eksploatować samochód spalając poniżej 10 i to bez większych problemów. W trasie, mój rekord to 7,39 !!! Ceny napraw jak i przeglądów mile mnie zaskoczyły. Powiedzenie Będziesz Mieć Wydatki możemy śmiało odstawić na bok, samochód jak samochód. Przeglądy kosztują tyle co w innych markach. Naprawy także.
Uważam, że za dobrą cenę można dostać super wygodny samochód dla czterech osób (w piątke jest już ciaśniej). Można trafić naprawdę super egzemplarze tego auta a potem się cieszyć z jazdy. A nawiązując do tekstu przeczytanego w necie: \"Nie żałuj na naprawę swojego BMW a ono Ci się odpłaci\". Coś w tym jest :)))
Uważam, że na tyle kilometrów co przejechałem samochód spisuje się dobrze. Większość posiadaczy samochodów tej marki narzekają na elektrykę szyb, lusterek. Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem. Do dzisiaj każda szyba działa (wraz z szyberdachem). Raz tylko zapiekł mi się zamek od bagażnika ale wtedy pomogło wykręcenie go i użycie oleju WD40.
Co do poważnych usterek to również miałem jedną. Wymieniony został czujnik położenia wałka. Jest to zarazem jedyna większa naprawa jaką miałem. Dlaczego więc przeciętnie??? Otóż niedawno zaświeciła się mi kontrolka ABS\'u i coś tylne koło zaczyna hałasować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 is 140KM 103kW [l/100km]

8,4