Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

arti632@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 325 i 192KM 141kW
Rok produkcji 1991
BMW Seria 3 E36 Sedan 325 i 192KM 141kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
nie jest to auto dla kogoś kto potrzebuje pojazd do przemieszczania się z punktu a do b , nastraja do szaleństw na drodzie, tylni napęd potrafi zaskoczyć,a silnik przy niskich obrotach nie zachwyca momentem obr. ale w tej klasie aut w tych rocznikach ciężko o coś lepszego
jedzie od 3000obr. fajny dzwięk,rozrząd na łańcuchu(bez obsługowy),firma priorytetowo potraktowała mechanike a nie wnętrze czy wygląd zewnętrzny,bardzo dobre osiągi (v max licznikowe 240 0-100 ok 7,5) szybkie nagrzewanie silnika po nocy zimą 2km i ma tem pracy(bardzo wolno stygnie),do gazu wymaga sekwencji(zwykła instalacja dławi dolot,wystrzał potrafi załatwić przepływomierz a używka to 700zł,i jest problem z wolnymi obrotami)
krótkie skoki dzwigni ,dobra synchronizacja,
dla szybko jeżdzących polecam krótkie sprężyny h&r,weitec,na seryjnym nie czuć co sie dzieje na drodzie,dobre wybieranie dziur(prawie jak w mercedesie a dużżo lepiej niż w audi) doskonałe hamulce(zanim sie skończą to trzeba z 6-7 razy zrobić pełne hamowanie ze 150km/h
ogólnie nie zła ale lusterka fatalne(martwe pole ogromne) do tyłu nic nie widać w porównaniu do e-30 widoczność jest fatalna ale jak skonfrontować to z nowymi autami to nie jest żle
wszystko tak jak być powinno
duża sprawność silnika powoduje że nie wydziela on za dużo ciepła ale szyby nie parują i sie nie zamarza bardzo szybkie nagrzewanie silnika
wystarczy dla 4osób,twarde ale wygodne fotele średnie boczne trzymanie
spore szumy wiatru (ale chyba tylko pierwszy rok prod.)dzwięk silnika słyszalny ale nie przeszkadza,auto zwarte nic nie puka ,duża sztywność karoseri(auta francuskie przy tym są gumowe)
miasto 13 trasa ok 150km/h 10l cena mat. eksploatacjnych ok 10% wyższe niż do vw ale bardzo bez awaryjny(w moim łożyska tył,amortyzatory były jeszcze orginalne ale polskie drogi je załatwiły )
to zależy od egzemplaża te jeżdzone w polsce dłuższy czas bardzo awaryjne ,dobre zadbane egzemplaże bezawaryjne(ja swoją kupiłem w serwisie bmw troche przepłaciłem ale teraz nie mam problemów) nie ma drobnych usterek (w porównaniu do audi vw to mistrzostwo świata)
nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 325 i 192KM 141kW [l/100km]