Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Bartłomiej, 14 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 tds 90KM 66kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Gdyby przedni napęd był lepszy - chodzilibyśmy na rękach :>
Zawieszenie : Uszkodzony amortyzator z tyłu - z uwagi na tylny napęd dosłownie nie da się jezdzić.
Inne : Uszkodona pompa paliwa w zbiorniku - kiedy mało paliwa trzeba długo kręcić aby zapalił (około 7-10s)
Jestem bardzo zadowoliny z tego auta. Przejechaliśmy juz ponad 20 000 km i napewno bedzie wiecej:)
Kultura pracy silnika wysoka, porównując chociażby z TDI z tego rocznika. troszke słabo wchodzi na obroty, ale to nie silnik sportowy. ogólna ocena silnika 4
Skrzynia biegów działa BARDZO precyzyjnie, krótki skok lewarka, płynne przełączanie biegów. Wsteczny dość ciężko ale nie uważam tego za wadę.
idealnie trzyma się drogi, zakręty pokonuje bez problemu, stabilnie się prowadzi.
Wodiczność do przodu ok, ale tył i lusterka wsteczne nie są zadowalające, chociaż mozna sie przyzwyczaić i dobrze go wyczuć.
Jestem kierowca tego auta i wszystko skonstruowane jest jakby dla mnie:) duży plus za ergonomię - wszystko pod ręką.
W lato jest ok, ale w zime bardzo długo się nagrzewa, szyby czasem parują. Nie jest to mocna strona tego samochodu.
Przestrzeni zbyt wiele nie ma, ale dwie osoby napewno mogą bardzo komfortowo podróżować. W 4 czy 5 osób oraz bagaż zaczyna być ciasno.
Jeżeli chodzi o słyszalność pracy silnika bardzo dobrze, ale moje auto ma juz prawie 250 tys. przebiegu i 14 lat. wiec rpzy jezdzie pow 140 szumi wewnątrz przez zużyte uszczelki drzwi. Jednak podróżując w granicach 100km/h jest cicho i mozna słuchać radio oraz spokojnie rozmawiać.
Zużycie paliwa w miescie miesci sie na poziomie do 7.5 litra. - trasa można zejść spokojnie poniżej 6 litrów. spalanie jest również uwarunkowane obciążeniem samochodu oraz oponami jakie mamy założone. Przeglądy robie sobie sam więc nic mnie nie kosztują, a jeżeli chodzi o koszty napraw to tu już jest troche gorzej. Oryginalne czesci sa drogie a tanie zamienniki nie zawsze spisują się jak należy.
Cena zakupu stosunkowo niska jak za Turbo Diesla. Jakość wykonania bardzo wysoka, pomimo przebiedu tapicerka wewnątrz i karoseria na zewnątrz jest w bardzo dobrej kondycji. Troszke droga eksploatacja...
Nie wszystkie elementy auta są niezawodne, a najgorsze usterki to wlaśnie drobiazgi, jak np. nie chciały wyłączać mi się wycieraczki - uszkodzony sterownik; Nie działa ABS - uszkodzony czujnik; nie przyspiesza - zabrudzony EGR; Nie zapala kieda paliwa jest mniej niż 1/4 w zbiorniku - uszkodzona pompa paliwa. Drobne ale bardzo uciążliwe są takie usterki.
Poważnej usterku póki co w tym aucie nie miałem. Jak narazie unieruchomiła mnie tylko przebita opona:) co prawda jestem po wymianie misy olejowej, ale to poprostu była wada ukryta kiedy go kupiłem i ujawniła sie po kilku dniach. Poza tym - OK

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,4