Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

bazylfox, 14 lat temu
Silnik 323 i 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Touring 323 i 170KM 125kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika, osiągi i średnie spalanie.
Zawieszenie : nietrwałe elementy zawieszenia w wahaczu
Gdybym nie była zadowolony, nie jeździłbym tym autem ! Proste :) Auto jest praktyczne, nie pali jak smok, dynamiczne i bezpieczne. To co, że sąsiedzi myślą, że jestem w mafii, gwałcę i morduję w ciemnych uliczkach. To ich kompleksy, nie mój problem :)
Witam, tytułem wstępu - w marce jestem zakochany i moje oceny mogą być troszkę nieobiektywne mimo moich starań :) Silnik jest bardzo dobry, ale z fabrycznych 170KM pozostało ok 160.
Skrzynia biegów po wymianie sprzęgła jest już bdb. Czasem przy szybkiej zmianie biegów trudniej wchodzi 3. bieg.
Co tu dużo pisać - jeśli tylko amortyzatory, sworznie i łączniki na wahaczach są w normie - jeździ się DOSKONALE. Moje auto ma fabrycznie obniżone zawieszenie, trzyma się drogi jak przyklejone, do tego pozwalające na troszkę fantazji ESP - poezja :)
Widoczność dobra - jako, że to kombiak - w każdym kierunku jest szyba - mogłoby być ciut lepiej przy staniu pod sygnalizatorem na skrzyżowaniu - muszę się mocno wychylać mimo stania w pewnej odległości od świateł.
Auto z czasów, kiedy BMW jeszcze było autem \"dla kierowcy\". Cały kokpit skierowany w stronę kierowcy. Wszystko w zasięgu ręki i wzroku. Brak minusów - lepiej być nie może.
Dwustrefowa klimatyzacja, z możliwością automatycznego ustawiania temperatury w kabinie. Nagrzewa się szybko, i równie szybko chłodzi w upalne letnie dni. Jest dobrze !
Nie jest to wielkie auto, tym bardziej patrząc na wielkość obecnych aut klasy średniej. Oczywiście kierowca ma wystarczającą ilość miejsca wokół siebie, ale nie jest tam przepastnie.
Niestety głośny wydech i silnik na wysokich obrotach jest wyraźnie słyszalny. Przy prędkościach autostradowych można normalnie rozmawiać wewnątrz, ale słychać, że nie stoimy w miejscu ;)
Jeżdżę spokojnie, nie jak typowy właściciel BMW. Na trasie rzadko wykorzystuję większość możliwości tego silnika, zwykle mam jeszcze spory zapas pod prawą nogą. Spalanie nie zaskakuje mnie przy dystrybutorze, więc jest przeciętnie.
Auto kosztowało mnie 16 tys zł. Za tę kwotę 2 lata temu nie znalazłem żadnej alternatywy z tym wyposażeniem i silnikiem. Od razu zaznaczam, że nie sprawdzałem propozycji producentów koreańskich.
Nie jest to auto nowe, więc na pewno wyskakują czasem pierdułki. Zwykle są to drobnostki typu stycznik świateł stopu kosztujące max 80 zł razem z wymianą.
Nie stwierdzono nic poza ułamanym wahaczem tylnym pod ciężarem 5 łysych osiłków i kilku części w bagażniku. Na szczęście stało się to pod domem i nie miało żadnych przykrych konsekwencji. Wszystko zostało szybko naprawione.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 323 i 170KM 125kW [l/100km]

10,2