Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

gubic@op.pl, 15 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Touring 318 tds 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jazda " po szynie"
Silnik : pompa paliwa-gdy źle odpala na ciepłym mówią żę pompa do wymiany-u mnie wystarczyło że przestałem lać ropę z tira-dobre paliwko z shela i jest ok
Zawieszenie : tuleje wahaczy
Dobre miłe auto,przyjemnie pokonuje sie zakręty,wbrew obiegowej opini jak na razie bezawaryjne,wybierałem między vectrą a marea weekend wszystko w dieslu,jednak bmw jest po prostu najładniejsze i szybko się zadurzyłem w tym aucie.Miłość trwa
Ogromna turbo dziura od 2200obr tak naprawdę dopiero jedzie,ale żal trochę kręcić go zbyt wysoko :) mniej elastyczny od 1.7 isuzu w astrze.Cichszy i żwawższy od tdi90KM.
Jedynka ciężko wchodzi,kilka razy wyskoczyła gdy za słabo ją wbiłem,ale nie wiem czy kiedykolwiek był olej w niej wymieniany.Fajnie wysoko ułożony drążek zmiany biegów.Ogólnie fajnie dość ciężko chodzi.
Wszyscy mówią doskonale to też się przyłączę.Auto niskie więc się trzyma drogi,ale przejechać obciążonym autem po garbie bez szorowania-niemożliwe
boczne słupki dużo widoczności zabierają,w tył słabo ale to nie jest ważne :)
bez uwag
Brak klimy. 4 osoby w deszczu na parowanie tylnych bocznych szyb po prostu nie ma rady.Ogrzewanie ok-nadmuchy pod fotelami,więc i z tyłu szybko ciepło.Ogrzewanie tylnej szyby b.szybko działa.Chłodzenie-hmm dobrze jest szyber :)
Troszkę ciasno,nóg w rozkroku nie da rady trzymać,tunel ogranicza miejsce na wysokości kolan z boku w znacznym stopniu,prawe kolano ciągle obija się o tunel i jest w nietypowej pozycji i po kilku godzinach jazdy boli po prostu.Z tyłu ok.W czwórkę zjechaliśmy całą Europę bez biadolenia.Bagażnik troszkę maławy.
wyciszenie silnika ok.przyjemny pomruk przy wyższych obrotach i leciutki terkot dieselka na wolnych.To lubię.Natomiast przy prędkościach ponad 110 świsty wiatrów dość spore.Może uszczelki sparciałe,z początku myślałem że okna niedomknięte,teraz się już przyzwyczaiłem.
chyba da radę zejść poniżej 5 jak się będzie bardzo chciało na autostradzie i chyba nie da rady spalić więcej niż 9 przy agresywnej jeżdzie. Srednie spalanie 60%miasto to 6,4 litra od początku eksploatacji
3900euro+opłaty za 97 rok z udokumentowanym przebiegiem(choć prawdy nigdy się nie dowie) Trójek jest coraz więcej więc ceny spadają.Myślę iż trzeba dać ok.14tys żeby uniknąc problemów.
ok.Dosyć dobre materiały wykończeniowe.Schowki w bagażniku mają wyłamane zaczepy,piszczy czasem kierownica,głośne silniki szyb,cieknie zbiornik spryskiwacza,gdy jest napełniony w 3/4 ale jak na 11letnie auto jest b.dobrze
jeżdżę nim 3 miesiące zrobiłem 12tys.Wymieniłem tuleje wahacza(ok150zł),pasek klinowy+napinacz+rolki(350zł), wisco (280zł) wisco jeszcze by polatało-ale przed upałami lepjej nie ryzykować. Nic się jeszcze nie posypało,ale lepjej zapobiegać i pilnować

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,3