Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

slaw, 16 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Touring 318 tds 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : mało pali jak na bmw, bardzo dobrze sie prowadzi i ma tanie cześci poza np. silnikiem jak chcesz kupić cały to ok 4000 zł za używke, ceny cześci sa mniej wiecej o połowe tansze niz do Mazdy 626 91 rok i jest wybór a i oryginalne nie są drogie
samochód nadaje się na długie trasy pokonywane ze spokojem (do 130 km/h) mało wtedy pali, prowadzi sie super (mimo że nie jest najnowszy to żadnych stuków w zawieszeniu itp.a zawieszenie nie jest nowe)czesto trzeba zmieniać olej silnika co 7500 km w moim przypadku to prawie 3 razy w roku, drogi serwis jeśli chodzi o inspekcje oleju-lepiej kupić kasownik insp.oleju i zrobić to samemu (ok 100z ł)a podobno serwisy bmw są zobowiazane do kasowania gratis, drogi olej do dyfra(trzeba lać oryginał całe szczęście raz na 5 lat chyba zecieknie
trochę słaby (jak na kombi) napewno wolny (katalogowo chyba 159 km/h), duża turbo dziura, lubi obroty, na trasie mało pali a w mieście to zależy od stylu jazdy,
jak na ´95 rok to pracuje dobrze-precyzyjnie bez zarzutów
dzięki przesunietemu silnikowi oraz skrzyni biegów ku środkowi pieknie i szybko chodzi w zakretach
ogólnie dobrze tylko troche mało widac w lusterkach zewnetrznych za to wewnętrzne nadrabia to wszystko
wszystko na swoim miejscu, szkoda że kolumna kierownicy bez regulacji ale fotele mają dobrąregulację, jak na dosc durzy samochód to mało w nim miejsca tzn. skrzynia biegów w tunelu między siedzeniami powoduje uczucie ciasnoty ale mnie to pasuje, bagaznik mały bo most z tyłu ale wiedziałem co biore
ja mam bez klimy i jest nieźle, latem chłodzi nawet dość dobrze, zimą grzeje bardzo dobrze, podejrzewam że z klimą to totalny luksus
jak wyżej wysoki tunel miedzy siedzeniami przednimi (skrzynia), z tyłu troche mało miejsca na nogi, mały bagażnik (pod nim most),przed tem miałem mazdę 626 ´91 rok i z miejscem nie ma porównania ale ergonomia mazdy to tragedia (bardzo byłem z niej zadowolony - przejechałem 250 000 na gazie bez wiekszych napraw a kupiłem ja jak miała przejechane 220 000 km dobry samochód tylko części troszkę drogie)
bardzo dobre wyciszenie jak na diesla to jest cichszy niż moja mazda
jestem zadowolony w miescie pali od 6,5 do 8,5 l/100 km mi srednio wychodzi 7,2 l/100 km a na trasie w 3 osoby z bagażem wyszło 5,4 przy predkości do 120 km/h jak sie grzeje powyżej 130-140 to pali koło 7,5 l/100km
co mam napisać ja kupiłem ją przywiezioną z niemiec za 10 500 zł razem z opłatami bez wypadku mysle że cena dobra a stan to narazie najlepszy samochód jaki miałem a jest 5 z kolei
narazie tylko popsuł sie termostat (40 zł - do mazdy 626 91 rok 2,0 poj. około 80 zł) i wysiadł czujnik hamowania, wkurza mnie abs który się świeci ale działa (czasami nie świeci)
do tej pory nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]