Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

pułkownik, 13 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Touring 318 tds 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Każdy kto wsiądzie i przejedzie się BMW już nie będzie chciał jeździć innym autem:D
Silnik : drogie części!
poza silnikiem który jest tragiczny wszystko jest takie jakie powinno być:D jak na BMW przystało:)Bez wahania kupił bym jeszcze raz takie samo auto tylko nigdy z silnikiem 1,7 tds!
Silnik! no niestety porażka:/ już dwa razy zmieniałem silnik! Odradzam ten silnik bo jest po pierwsze słaby 90 km to stanowczo za mało a jak wsiądzie komplet osób nawet cztery osoby łącznie z kierowcą to jest strasznie zamulony! po drugie koszt takiego silnika jest ogromny w porównaniu do innych diesli! O wiele lepszy jest silnik 2,5 tds i żałuje że z taką wersją silnikową nie kupiłem! Ogólnie nie polecam;/
W porównaniu do silnika skrzynia biegów sprawuje się bardzo dobrze:) odpukać od 4 lat nie mam z nią żadnych problemów:) biegi zmienia się elegancko jak po maśle:D
bardzo dobry:D bardzo dobra skrętność, a na drodze prowadzi się jak po szynach;) Nic dodać nic ująć:D
Jak na kombi to jest naprawdę dobra, przy parkowaniu i cofaniu nie mam najmniejszego problemu!
wszystko na swoim miejscu, to jest to co najlepsze w BMW cały kokpit skierowany na kierowcę. Uwielbiam w tym aucie siedzieć to sama przyjemność:)
Brak klimy niestety największy minus:/ ogrzewanko super chwila moment i jest ciepło jak w saunie:P
Całkiem nieźle choć na kombi mógłby być większy ale tragizmu nie ma:P pasażerowie z tyłu nie narzekają
Super w środku w ogóle nie słychać że się jedzie dieslem:D
Zużycie paliwa bardzo liche:/ jak na tą pojemność za dużo pali i kiepsko wychodzi na tle silnika np. 1,9 TDI! Jedynie w trasie daje radę ze spalaniem:) A co do napraw to jest dobrze , dostępność zamienników w atrakcyjnej cenie jest naprawdę spora więc wystarczy poszukać po hurtowniach. BMW czyli Będziesz Miał Wydatek to bzdura!
Za tą cenę jest ok:D
Nic się nie psuje:D oprócz standardowych wymiany części eksploatacyjnych jak klocki, tarcze itd.
Tylko silnik jest beznadziejny! cała reszta jest w jak najlepszym porządku:D

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,9