Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

MatiBMW, 11 lat temu
Silnik 325 tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Touring 325 tds 143KM 105kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość po 15 latach i 330 tys km!
To jest samochód , o którym można pisać godzinami jaki jest on wspaniały. Jest to mój tzw. hobby car i traktuje go jakby był moim rodzeństwem. Kupiłem wersje Indyvidual+m-pakiet wewnętrzny i zewnętrzny i to wszystko fabrycznie nie jakiś składak, w pięknym granatowym kolorze i kosmicznym wyposazeniem w wersji touring zachwyca swoją elegancją i klasycznym wyglądem. Jest dosłownie wszystko łącznie z kubełkami -słynne Wadery takie jak w M3.Jako nowe musiało kosztować tyle kasy że dorównywało seri 5. Jazda tym samochodem jest cudowna , nie ma porównania jazde nią a zwykła 1.6. Inne materiały w środku grubsze tapicerki lepsze wyciszenie wygoda, pełne komputery OBC ,telefon ,tempomat, boczne kurtyny, Radio professional+10 głośników+zmieniarka 6cd.Kupujac taki samochód musisz wiedzieć czego tak naprawde chcesz .Model ten dla niektórych jest typowym wieśniakowozem, lecz powoli zaczyna się to zmieniać, bo znaleźc e36 w stanie bardzo dobrym graniczy powoli z cudem .Egzemplarze tzw.rodzynki nabierają w dzisiejszych czasach niesamowitej wartości , a nie tracą na cenie i stają sie wyłącznie starymi gratami. Moje BMW nie spotkało się jeszcze ze złą opinią wsród znajomych czy przechodniów wrecz przeciwnie wzbudza zainteresowanie i niedowierzanie że samochód 15 letni w kombi i dieslu może wyglądać tak pięknie.Jezeli jeździmy po mieście całkowicie odradzam ten samochód ,absolutnie nie nadaje się do wielkomiejskiej eksploatacji, kraweżniki ,leżące policjanty, podziemne parkingi i studzienki kanalizacyjne to wszystko należy omijać szerokim łukiem, pomimo że my tego nie odczuwamy jak mocno pojazd dostaje w kość. to zdajemy sobie sprawe jak mocno samochód sie stara i przezywa te katorgi zeby zapewnic nam komfort.Na miasto polecam clio 1.5dci którym aktualnie sie poruszam. Samochod ma u mnie dożywocie ,kupiłem je sobie dla czystej przyjemnosci ponieważ w tamtych czasach robili prawdziwe samochody a nie tak jak teraz totalny szajs. Moze i nowe samochody sa bardziej komfortowe i mniej palą ale zobaczymy co sie z nimi bedzie dzialo za 20 lat. Mój stary tds bedzie holował te wszystkie komputery na kołach;/
Stara generacja diesla który ma już ponad 20 lat. krótko mówiąc 6 cylindrów na pompie. Przy wyższych obrotach nie przypomina wogóle diesla ,dzwięk generowany przez niego można porównać do potężnej benzyny , moc wystarczająca,w moim usunięty EGR, wydech pusty z kwasówki ,przebieg mu nie straszny sądze ze zrobi drugie tyle.Złe opinie biorą się z tego że ludzie kupują te silniki z kręconymi przebiegami ,a tak naprawde mają 1 milion km. i jak tu pozniej ma sie nie psuć;/
bardzo dobra każdy bieg ma swój tor i nie można się pomylić, dla kobiety sprzeglo moze sie wydawac troszke za twarde. Krótka jedynka.
Zawieszenie oryginalny m-technik nie wytłuczony w świetnym stanie , niski(uwaga na koleiny po ciężarówkach), bardzo duża przyczepność na zakrętach dosłownie na trasie zaczynamy doceniać możliwości tego bądz co bądz starego samochodu dosłownie pożeramy zakrety i wyprzedamy cięzarówki bez zbędnych niepotrzebnych manewrów ciągle mamy ochote na więcej, po dziurach przelatujemy, komfort bardzo duży, hamulce brzytwy. Założona rozpórka na kielichy, polecam bardzo dobrze usztywnia karoserię pojazdu.
kombi ,z tyłu czujniki parkowania(fabryczne),zresztą dobry kierowca nie zwraca uwagi na gabaryty
mimo kompletnego wyposażenia odnajdzie się tu 5 letnie dziecko. Dla kogoś z rodziną może denerwować absolutny minimalizm jesli chodzi o schowki i uchywty na kubki bo po prostu ich nie ma. w schowku przed pasazerem zmiesci sie nawigacja i trzy plyty cd a w drzwiach landrynki:)
z czystym filtrem kabinowym perfekcyjna klima chłodzi a nie zamraża, nie jeździłem jeszcze nią w zimę(i raczej nie będe) więc ogrzewanie moge opisać na podstawie temperatury ok 5 stopni na plusie,ale nawet wtedy to i Lanos sobie radzi
Optymalna ,to jest trojka a nie piątka albo siódemka, w kombi jest wystarczająco miejsca na krótkie wakacje:)Jest podłokietnik można jechać wszedzie:)
Jest bardzo dobre, nawet z dieslem jest ok, przy ok 200km/h słychac delikatny pomruk 6 cylindrów i delikatny szum powietrza, mozna normalnie rozmawiać.Po ponad trzystu tysiącach km tylko tylna roletka sie delikatnie rozpracowała i na większych dziurach lubi skrzypnąć
To nie nowoczesny common rail ,spalanie na trasie może akceptowalne ok 7-8 litrów ale w mieście to juz i na 12 się przygotujmy , ale pamiętajmy w jakich czasach te auto zostalo wyprodukowane kiedyś ropa była tania jak barszcz i nawet wynik 12 litrów był niski
Dać prawie 15 tyś zł za 15 letnie kombi w dieslu z przebiegiem grubo ponad 330 tys km to trzeba byc idiotą albo kochać samochody. Ja zaliczam się do tych drugich i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten samochód:)Kupując taki samochód trzeba byc przygotowany na ewentualne poniesienie sporych kosztów eksploatacji, to nie opel!!!
jeżdże dopiero drugi miesiac i jak narazie kompletnie nic...
z faktur które otrzymałem od poprzedniego właściciela wynika że silnik miał regenerowany nastawnik, uszczelnianą pompę wtryskową i nowy wtrysk sterujący ,takie zabaweczki kosztują nieco ponad 2500zł, elemetów zawieszenia, hamulców ,filtrów płynów i olejów nie licze ponieważ jak wszystko stworzone przez człowieka zuzywa się, to jest maszyna, o którą jeżeli dbamy to nas przezyje:)

On - zużycie paliwa dla silnika 325 tds 143KM 105kW [l/100km]

11,0