Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 (26) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Jeśli chodzi o poważne usterki to takie jeszcze mi się nie przytrafiły. Jedynie problemy z układem chłodzenia. To standard w tym silniku. Z usterek to wymieniłem: pęknięty zbiorniczek wyrównawczy, króćce, które nie wytrzymują i się kruszą, termostat, czujnik oleju. Ogólnie to bardzo wrażliwa sprawa i wystarczy malutka nieszczelność i układ się zapowietrza... Nie zdarzyło mi się, aby auto zgasło w trakcie jazdy. Są to raczej naprawy...
~hellrider666
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Jeśli wszystko wymieniane jest na bieżąco, a usterki usuwane za wczasu to samochód odwdzięcza się małą awaryjnością i czystą przyjemnością z jazdy. Nie chce się wysiadać nawet po przejechaniu 1500 km. Jedyny mankament to układ chłodzenia, ale w BMW to typowa usterka (pękające zbiorniczki, termostaty, króćce, węże). Jednak i to nie zniechęca do tego samochodu, nie ma konkurentów w tej cenie pod względem wykonania i estetyki.
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Uważam że za poważną usterkę można uznać cenralny zamek. Po pojawieniu się problemów z przekażnikami poprostu nie można się dostać do auta. Brak możliwości otworzenia innych drzwi niż kierowcy innym sposobem niż za pomocą elektroniki jest dużym błędem kontruktorów auta. To samo przy słabym akumulatorze. Dosłownie nie wyobrażam soie tego. za to ogromny minus.
~niklucas
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Po zakupie musiałem wymienić sprzęgło + docisk + łożysko, uszczelnić skrzynię oraz wymienić drążek stabilizatora w przednim zawieszeniu. Sprzęgło było zużyte głównie dlatego że na tym aucie uczyły się jeździć 2 kobiety które najwyraźniej nie wiedziały że nie należy trzymać nogi na sprzęgle podczas jazdy.
~loidd
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Samochód kupiłem z dobrych rąk, zadbany z przebiegiem 108 tyś km. Przez trzy lata jazdy ponad 50 tyś km jedyna rzecz jaka musiałem wymienić to przepływomierz. Nie sprzedaje jej bo mi cholernie żal, bo takiego samochodu jeszcze nie miałem.
~Johnny
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Pękające przewody ukł.chłodzenia, nieszczelne chłodnice to najczęstsze powody unieruchomienia auta. Drogie przepływomierze (także zamienniki) i nieszczęsne panewki wału korbowego w 1.9.
~DarQ_
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
rozpadł się wydech na trasie:/ jednak to wina bardziej poprzedniego własiciela który przyspawał wydech zwyklą spawarką przez co narobił więcej szkód niż było:P luz na krzyżakach wału napędowego
~Adriqq
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Poważnych usterek fabrycznych brak. Fakt, że na początku produkcji miały wady ale BMW za darmo je poprawiało. Nie ma się do czego przyczepić, może do korodujących błotników.
BMW Seria 3 E46 Sedan