Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 150KM 110kW 2001-2005 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AmbitnyLen96
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
2.0 150km trwały fajny motor z czasem chcę się 3.0 ale jeżeli nie jesteście zwolennikiem wyprzedzenia wszystkiego co się rusza i nie bawi was ruszanie ze świateł na pełnej to jest bardzo dobrze dobrany silnik. Tak ode mnie dodam że nie żałujcie na paliwo wtryski są czułe i stacje typu u Mirka na podwórku, husar, perła radziłbym omijać. Turbina lubi być przedmuchana na trasie jazda po mieście każdym dieslem zdrowa nie jest więc trzeba dbać o to...
~robi151 Białystok
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Sercem tego auta jest wspaniały turbodiesel. Jak na pojemność 2.0 bije na głowę wszystkie silniki świata. NIe bez powodu silniki bmw 2.0d co roku wygrywają kokurs \"Engine of the Year\". Wkręca się bardzo pięknie a moment obrotowy jest oszałamiający. Zakochałem się w tym silniku. Kultura pracy powalajaca, godna naśladowania przez inne koncerny. Elastycznośc rewelacyjna, szczegónie podczas jazdy na trasie przy wyprzedzaniu nie ma potrzeby zminy...
~martinezzz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Niestety,auto na głęboką kieszeń.Jestem posiadaczem auta od 5 lat.W auto włożyłem ok 35tys z czego 14tys. to wydatek nieprzewidziany, tj. remont (płytki kolektora).Za wszystko trzeba słono płacić.Od remontu przez 3 lata nic się nie popsuło.Auto dawno bym sprzedał, jednak za dużo włożyłem,żeby teraz ktoś mógł się cieszyć, bo nie powiem, jakby zapomnieć o całym wkładzie finansowym to auto prowadzi się super.Pozdrawiam
~KK
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Do kiedy nie wsiadłem do bmw z silnikiem 3.0 diesel to myślałem że silnik jet nie do pokonania:) Kultura pracy jak na diesla ładnie (mam common-rail), ale cztery cylindry bardziej hałasują, zwłaszcza gdy się przyspiesza... Ale silnik jak najbardziej ok. Radzę zaślepić egr jeśli nie chcecie mieć niespodzianek z turbiną i sinikiem, przepływomierze padają dość często...
~Jaro
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
150km w zupełności wystarcza, dynamiczny i cichy jak na diesla (w końcu common rail), nie ma filtra cząstek stałych, to duży plus dla użytkownika, duży minus dla ekologów :) trzeba tylko pamiętać o regularnych wymiana handlowa oleju i silnik będzie działał bez zarzutu. Polecam olej Liqui Moly, dobrze trzyma parametry nawet przy niskich temperaturach.
~Wojciech M
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
10 lat i około 120tys km, średnia 12tys rocznie, wymiana oleju i filtrów co 10-15 tys zależnie jak się ułożył czas w roku. Jeździłem można powiedzieć mało jak na diesla ale, w ciągu tego czasu nie zepsuło się nic. Żadne sprzęgło, dwumasa, turbo, rozrząd, nic. Wymiany wymagały rolki bo piszczały. Jeżdżę dalej.
~Dzidek
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Niewiarygodnie cichy przy jeździe ze stałą prędkością, podczas przyspieszania sportowo warczy, jak rottweiler,któremu chcesz zabrać kość. Elatycznością porównywalny z Golfem TDI 130KM,którym sporo jeździłem.Krótko mówiąc bardzo,bardzo elastyczny.W ogóle się nie spodziewałem przed zakupem,że ten samochód będzie tak szybki.
~Mateusz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Świetna dynamika, śmiesznie małe spalanie, które w moim odczuciu nie wzrasta zbyt dużo przy nawet dynamicznej jeździe. Awaryjność normalna, wymiany eksploatacyjne. Minusem jest to, że te świetne parametry są dostępne od 2 tys obrotów co powoduje wrażenie, że auto trzeba trzymać "na obrotach".
~pawelrock@gmail.com
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
silnik pracuje równo i jest w miarę elastyczny, chociaż, jak to diesel potrzebuje nieco obrotów żeby oddać te 150 koni. Dlatego np przy ruszaniu ze świateł jak za szybko przełącza się biego to trochę muli tak do 2 - 2,5 tys obrotów. Ale ofólnie bardzo żywiołowy i potrafi wcisnąć już w fotel.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
7,4
~Łukasz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Silnik, nigdy mnie nie zawiódł. Dodam, że jestem dbającym użytkownikiem o mechanikę tzn. olej i filtry co 10 tys. km w zamiennikach wcale nie wychodzi drogo a rekompensuje się brakiem awarii kosztownych elementów
BMW Seria 3 E46 Sedan