Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Kierowca, 15 lat temu
Silnik 318 d 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Touring 318 d 115KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Trakcja to jest to co tygryski w tym aucie lubią chyba najbardziej.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się takich wrażeń i przyjemności z jazdy. Wnętrze na prawdę na bardzo wysokim poziomie. Ergonomia i komfort - piątka z plusem. No i prezentuje się wyśmienicie, a to też ważne, żeby podchodząc do samochodu wiedzieć że wsiada się do jednego z ładniejszych.
Silnik ogólnie sprawuje się bardzo dobrze, ale wiem że może być lepiej - szczególnie w porównaniu do szóstki 3.0d - dlatego tylko "dobrze". Bardzo fajnie spasowana moc, moment i skrzynia co sprawia że silnik zachowuje się jak coś pomiędzy dieslem a benzyną - fajnie wchodzi na obroty. Całkiem sprawnie radzi sobie z masą auta. Na autostradzie ciągnie dobrze prawie do 180, potem to już czekanie... Na jałowym słychać że to diesel, ale też bez przesady...
Jak to w BMW - biegi wskakują dokładnie tam gdzie mają wskoczyć i można je na prawdę szybko zmieniać. Spasowanie przełożeń z silnikiem - rewelacja.
Rozkład masy na obie osie prawie 50%/50% więc w zakrętach jedzie się jak po szynach i do tego z niewielkimi przechyłami (w porównaniu do konkurencji). Tłumienie nierówności nawet na naszych drogach na piątkę. Po prostu - radość z jazdy.
Auto ma szyby z każdej strony więc widać doskonale. Nic dodać nic ująć - bez zarzutu. Lusterka dość poważnych rozmiarów więc również dużo widać.
Wszystko pod ręką i rozmieszczone perfekcyjnie. Bez zbędnego przepychu. Wszystkim można posługiwać się intuicyjnie. Informacje przedstawiane są w bardzo czytelny i prosty sposób. Schowków nie brakuje. Zapalniczka w bagażniku jest. Podnoszona tylna szyba w klapie to bardzo praktyczna rzecz.
Automatyczna klima jest świetna. Wielki plus za osobną regulację temperatury powietrza skierowanej z kratek na konsoli i automatycznie uruchamiający się obieg zamknięty. Wydajność klimy bardzo dobra. Co do ogrzewania w zimie ciężko mi powiedzieć bo jeszcze o tej porze roku nie używałem auta.
Jak na moje potrzeby to jestem bardzo zadowolony. Auto skrojone na miarę. Może nie jest największych rozmiarów jak niektóre inne, ale miejsca nie brakuje, a z zewnątrz prezentuje się za to bardzo zgrabnie i lekko. Z przodu wsiada 185 cm, z tyłu spokojnie mieści się wygodnie z kolankami osoba 170 cm.
Wyciszenie naprawdę super jak na tą klasę samochodu i nie ważne czy jedzie się 170 czy 120 - w środku jest tak samo.
Przeglądów jeszcze nie robiłem, ale pewnie najtaniej nie będzie. Łańcuch zamiast rozrządu - wielki plus, nie trzeba go wymieniać. Zużycie paliwa bardzo dobre w okolicach 5.5-6 średnio.
Auto nie należy do najtańszych, no ale cóż - jest tego warte.
Subiektywnie ciężko określić - jeszcze w nim nic nie robiłem, ale w testach ADAC auto wypada w kilkulatkach bardzo dobrze...
J.w.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E46 Touring 318 d 115KM 85kW