Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Touring 318 d 115KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Radośc z jazdy.
Zawieszenie
Jeśli ktoś szuka dobrze wykonanego samochodu, klasy średniej Polecam. Szukając auta, na mojej liście bmw było bardzo daleko. Kupiłem go tylko dlatego że był to pierwszy samochód (tego segmentu z silnikiem diesla), który był bezwypadkowy i z pewnym przebiegiem (po roku poszukiwań). Na dzień dzisiejszy uważam że był to słuszny wybór.
W porównaniu z dieslami w koncernu VW dużo ciszej!! i mniej wibracji. Dynamika w zupełności wystarczająca na codzień.
Skrzynia precyzyjna o dość długich przełożeniach co ma też swoje plusy choćby na stacji benzynowej. Skok drążka zmiany biegów mogłby być mniejszy, tutaj japończycy potrafia się bardziej popisać w tej klasie samochodu.
Twardo, precyzyjnie, jednocześnie nie odbija kręgosłupa na nierównościach. Dla mnie bomba!
Dobrze oszklone kombi. Dla osób lubiących nisko siedzieć za kierownicą (max obniżony fotel przy moim wzroście niecałe 180) warto założyć czujniki cofania
Wszystko na swoim miejscu.
Jeśli filtr kabinowy wymieniony, klima nabita nie ma powodów do marudzenia
Z przodu idealnie, tył ciasnawo. Wg mnie to auto dla 4 osób max + bagaż
I tu znów porównam do koncernu VW z tamtych lat, jest dużo lepiej. Audi A4 jest głośniejsze, nie wspominając o golfie, passacie itd...ale już do Hondy Accord z 2004 roku nie ma co porównywać
Spalanie: miasto: 7 litrów trasa: 5,8 Średnie spalanie oscyluje około 6 litrów. Policzone na dystansie 10 000km Ceny org części niestety dość wysokie. Podobno nie wymaga częstych inwestycji...to się zobaczy:-) Z rzeczy eksploatacyjnych kpl filtrów (powietrza, oleju, paliwa, kabinowy) to wydatek przeszło 200zł
Tanio może nie jest, ale warto.
Narazie trudno mi to ocenić. Posiadam egz. w pełni org, nikt tu wcześniej nic nie majstrował z nadwoziem, nawet zawieszenie było fabryczne. Na dzień dzisiejszy wymieniłem wahacze i wszystkie elementy metalowo gumowe w zawieszeniu oraz świece żarowe. Co będzie dalej... czas pokaże. Na ten moment potoczna \"igła\"

On - zużycie paliwa dla silnika 318 d 115KM 85kW [l/100km]

6,1