Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Silnik 318 d 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E46 Touring 318 d 115KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : prowadzenie się auta
jak na auto kupione od handlarza z przebiegiem ok 300tys(licznikowy mniejszy) to spisuje się rewelacyjnie. Fakt że większe naprawy przedemną ale z wszystkich aut którymi jeździłem to BMW jest iście bezawaryjne
oleju nie pali, przy mrozach -27 odpala bez problemu, Jedynie 2 swiece żarowe wymieniałem (80 zł/szt), olej co 25 KKM i leję mu syntetyk Castrol z górnej półki. Turbina dalej się kręci-chwilowo brak jakichkolwiek problemów. Spodziewam się remontu turbinki przy 350kkm -podobno to norma
sprzęgło już powoli się odzywa ale przy takim przebiegu to należy się tego spodziewać. skrzynia działa-zero problemów. Przełożenia-dla normalnego kierowcy są ok.
prowadzenie jest ok. zawieszenie w każdym aucie się sypie. Części nie należą do tanich ale przynajmniej jak się kupuje nie najtańsze to i można trochę kilometrów bezawaryjnie pojeździć-coś za coś. Amory powinny wytrzymać do 100tys km (badanie amorów w ASO to lipa), klocki min.60tys, tarcze min.100tys.
jak jadę to patrzę się przed siebie i w lusterka.Widzę to co trzeba. Lusterka przydałyby się ociupinkę większe
wszystko pod ręką. Nie mam nic do zarzucenia
klima mrozi szybko, ogrzewanie też działa skutecznie, fotele podgrzewane-radość dla pupci
jak siedzę to jest ok. w tyle jest trochę ciasno dla dryblasów ale to już mnie nie interesuje-ja siedzę za sterami
jest cisza jak są szyby pozamykane. Przy 200 też jest cicho
spalanie jest zależne od buta kierowcy, stylu jazdy i ilości spędzonych czasu w korkach. trasa 6l. misto nawet do 9l, mieszana jazda 7.5l
cena jest adekwatna do jakości
palą się żarówki, czujnik cofania padł, otwieranie tylnej szybki padło ale z kluczyka dalej otwiera się. i tyle się zepsuło
chwilowo brak, materiałów eksploatacyjnych nie wliczam do usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 318 d 115KM 85kW [l/100km]

7,2