Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Jamesik, 11 lat temu
Silnik 320 d 136KM 100kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Touring 320 d 136KM 100kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : dobra kultura pracy mimo nie najmłodszej konstrukcji
Zawieszenie : przednie wachacze
Karoseria : niestety nie garażowany
Układ elektryczny
Autem przejechałem 50000 kilometrów. Sprowadzone z Niemiec od pierwszego właściciela. Nie żałuję zakupu tego modelu i cieszę się, że tak na niego się wtedy uparłem. Niestety strasznie BMW trzymają ceny. Trochę wad było, co opisałem, ale myślę, że jak na tyle eksploatacji nie zakończyło się to wszystko źle. Samochód przyjemny, aczkolwiek przydałoby się więcej przestrzeni z tyłu i w bagażniku. Młodsze modele przy tych samych wymiarach oferują większą przestrzeń. Ale nie ma co się dziwić. w 2001 seria 3 była przecież najmniejszą dostępną w rodzinie BMW. Polecam. Nigdy jednak nie spodziewałbym się niewiadomo jakich fajerwerków, gdyż w tej cenie można kupić o 2-3 lata konkurencyjny model. Owszem można, ale solidność wykonania i małe usterki równoważą koszty eksploatacji, z którymi trzeba się zawsze liczyć przy zakupie używanego modelu.
Super jednostka. 5 litrów przy oszczędnej jeździe gwarantowane.
czuć już nie najlepszą precyzję przełożeń
dość awaryjny. Wahacze i amortyzatory po 50000 do przeglądu. wymieniłem już tył. niedługo zobaczę na przeglądzie jak sprawa wygląda z bardziej kosztownym przodem.
Nie narzekam choćiaż przez tylną szybę przydałaby się lepsza
przydałby się większy bagażnik. Wysoko położona podłoga bagażnika
nierówna praca na 1 i 2 stopniu, ale to podobno przypadłość tego modelu. klimatyzacja manualna nie dwustrefowa:(
mogłoby być lepiej. dla kierowcy nie brakuje miejsca, ale dziecko na foteliku (20 miechów) podczas podróży ciągle kopie mnie w siedzenie
ok
dobra kultura pracy mimo nie najmłodszej konstrukcji. dość cichy jak na diesla i do tego nie największy apetyt na paliwo. Przydałoby się trochę więcej mocy, ale przy tak niskim spalaniu nie można mieć wszystkiego
plastiki dbre, siedzenia wygodne, nic nie trzeszczy i nie odpada
praktycznie brak.
wymieniałem przez trzy lata: alternator, tylne amortyzatory, pasek klimatyzacji, rurę doprowadzającą powietrze do turbiny, świece. Niby niewiele, ale silnik troszkę za bardzo zabudowany przez co każda naprawa wiążę się z zostawianiem samochodu w warsztacie i odbiorem dnia następnego

On - zużycie paliwa dla silnika 320 d 136KM 100kW [l/100km]

5,1