Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting

dominikdm, 7 lat temu
Silnik 1.5 318i 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting 1.5 318i 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto wybrałem jako alternatywę dla VW Passata jako auto do pracy. Silnik wystarczający do spokojnej jazdy, oszczędny - może być alternatywą dla diesla, spalanie na poziomie 6,3-6,5 głównie trasy. Jedynie co budzi moje zastrzeżenia to głośność opon w mieście, na trasie jest już ok. Auto świetnie się prowadzi, jazda nim jest ogromną przyjemnością.
Nic nie zdradza że to silnik 3 cylindrowy, żwawy, stosunkowo oszczędny. Super wyciszony. Nie mam zastrzeżeń do dynamiki, po 105KM w Jetta jest dla mnie bardzo żwawy, do tego jak chcemy szybko wyprzedzić skrzynia redukuje błyskawicznie.
8 biegowy automat - nie mam porównania do innych automatów - tu jest bardzo dobrze - nie czuć zmiany biegów (jedynie z 1 na 2). Zmienia biegi bardzo szybko, poprawnie dobiera przełożenia.
Zawieszenie bardzo dobrze spisuje się, jest przyjemnie miękkie ( w porównaniu do VW Jetta) jest to zawieszenie standardowe, Ktoś kto nie wie nie zauważy że auto ma napęd na tył, świetna trakcja, super przyczepność.
Bardzo dobrze.
Wszystko pod ręką
Ogrzewanie działa praktycznie po paru set metrach w zimę. Klimatyzacja bardzo dobrze, automatyczna i ma dodatkowo regulację intensywności.
Bardzo dobrze, chociaż fotele z przodu mogły by być dłuższe i szersze.
Wszystko dobrze z wyjątkiem głośności opon runflat w mieście, poza miastem już ich nie słychać.
darmowe przeglądy, niskie zużycie paliwa. Średnie zużycie paliwa w granicach 6,5 litra. W mieście ok 8l. Na trasie bez autostrad poniżej 6 litrów.
cena katalogowa bez promocji dosyć wysoka. Auto bardzo ładne, porządnie wykonane.
brak
brak