Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E28 Sedan

Silnik 528 i 184KM 135kW
Rok produkcji 1981
Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 5 E28 Sedan 528 i 184KM 135kW 1981-1987 - Oceń swoje auto
Moje BMW posiadam 5 lat i zrobiłem nim jedynie 38 tys km,ponieważ służy mi jako drugi samochód.Nie będe się już rozpisywał.Samochód doskonały.
Silnik o pojemności 2.8 spisuje się świetnie.Ma rewelacyjny dźwięk,pięknie wkręca się na obroty.Prawie wogóle nie bierze oleju chyba że będzie się ostro jeździć.Przy ekonomicznej jeździe silnik nie spali dużo benzyny.Ogólnie silnik jest świetny i nie przejmuję się tym że mi dużo spali bo jazda nim i słuchanie dźwięku sześcio cylindrowego silnika to dla mnie sama przyjemność.
Pięcio biegowa skrzynia biegów jak dla mnie jest rewelacyjna.Biegi wchodzą jednym paluszkiem i bardzo lubie wciskać wsteczny.
Moją e 12 jeździ się bardzo dobrzre.Można dosyć żwawo sunąć po zakrętach.Wspomaganie kierownicy sprawia że w mieście jeździ się lepiej niż małym,miastowym pyrtkiem.Może dla niektórych problem może sprawiać tylny napęd w zimie lecz nie dla mnie.Według mnie tylny napęd w zimie to świetna rzecz.Lecz jeśli chce się porajdować w zimie należy robić to na bezpiecznym placu a nie na ulicy.
Widoczność z każdej strony jest dla mnie świetna.
Wszystko na swoim miejscu i bardzo bogate wyposażenie.Mega wygodne fotele.W skrócie mówiąc fura full wypas.
W zimie ciepło a w lecie dobrze chłodzi.
Do BMW bez problemu wejdzie 5 osób i jest bardzo wygodnie.
Może nie ma idealnej ciszy lacz ten głos jest piękny.
Ja tam dużo nie jeżdżę i nie żyłuję mojej furki więc dużo mi nie spali.Jak ktoś dużo jeździ to trzeba włożyć gaz.
Jakość samochodu jest na wysokim poziomie.Części nie są bardzo tanie.
Czasami wyskoczy jakaś mini usterka,lecz samochód ma już swoje lata.
Ja jeszcze nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 528 i 184KM 135kW [l/100km]