Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

driver uk, 12 lat temu
Silnik 2.5 523i 170KM 125kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.5 523i 170KM 125kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Za prowadzenie w zakretach i na prostych!
Karoseria : parujace reflektory
Inne : wytarta uszczelka od drzwi kierowcy
Jak na swoje lata i przebieg nie jest tak zle. Ciezko okreslic te auto w paru zdaniach. Przez 8 miechow to przepalily sie chyba tylko wszystkie tylne zarowki i to wszystko. Wymienilem plyny filrty, koncowki drazkow i hamulce z plynem - polecam tylko zamienniki wysokiej jakosci przy dynamicznej jezdzie. Zmienilem klocki za 18f na przod skonczyly sie po 4 miesiacach. Mam textar\'a od 2 tyg MIODZIO! Sprzeglo musialem wymienic oryginalne po 154 tys mil:) Jesli auto bym sprzedawal to tylko po to zeby dorwac sie do V8 540i!!!!!! :)
Silnik dobrze wkreca sie na oboty i ma bardzo fajny metaliczny dzwiek. Jednak mam uczucie niedosytu... Zanim kupilem te 523i koles dal mi sie bunjnac 540i w automacie. V8 4.4 to jest TO! Pali wiecej srednio o 2-4 litry.
Mam juz nastukane 155 tys mil. Wiec jest uczucie zuzycia. Jednak najwieksza wada to za duze skoki lewarka zmiany biegow!:(
Mam duzy przebieg i nie wymieniane jeszcze seryjne zawieszenie. Troche juz zuzyte jednak autko dobrze trzyma sie w zakretach i daje DUZO radosci z jazdy. Jazda na sniegu PIERWSZA KLASA!!! ps. Az juz nie moge sie doczekac zimy:). Pracuje i miekszam w anglii i jest problem z pozadnymi opadami sniegu. W polsce to chyba bym w gory jezdzil zeby sobie poszalec. Naprawde tylny naped i dobrze rozlozona masa to jest TO. BMW FOREVER:)
Troche za male lusterka boczne ale jest ok.
Nic wiecej nie potrzebuje wszystko na miesjscu. Stara dobra prosta klima. Zmienilem tez radio na alpine 9855 stare poszlo od razu do kosza.
Tu takze bez problemow. W zimie w 5 min bylo juz cieplo w aucie.
Czytalem poprzednie opinie o e39 i 90% pisze miejsca w brod. :( Z tylu miejsca tylko na 2 osoby z przodu wysoki pasazer moze miec problemy z komfortowa iloscia miejsca na nogi. Pozycja za kierwnica wzrowowa.
Przy 200 i wyzej ten kto nie patrzy na licznik moze sie zdziwic:)
Nie lubie i nie umie jezdzic ekonomicznie. Srednio spala mi 10-12 litrow. W samym miescie wezmie 15l. Wydaje na paliwo z dojazdem do pracy 60f+ tyg. Nie jest kolorowo ale... Raz Sie Zyje... Ps. Jak ktos pisze ze zchodzi mu pozniej 8 to brawa dla tego pana za wytrwalosc w dazeniu do celu:)
Serwis kosztuje. Dobra posada mile widziana:) Warto!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 523i 170KM 125kW [l/100km]

10,8