Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Silnik 2.5 525i 192KM 141kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.5 525i 192KM 141kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pozytywnie zaskakuje zawieszenie M Technik
To moje czwarte e39 i pewnie nie ostatnie. Polecam jeśli chcesz samochód z duszą, jak liczy się rocznik to kup coś made in Asia Motors. Szukać tylko zadbane i z pewną historią, nie najtańsze sztuki.
Jak na 2.5L w tej budzie całkiem przyzwoicie, spalanie oleju valvoline 5w40 między wymianami 10-12tys. to 0,5 do 1L jak na słynne M54 znikome
W mojej poprzedniej e39 '98r byłem zadowolony z automatu ale tutaj poprostu miodzio, przerzuca bardzo płynnie, na D gdyby nie obrotomierz prawie niezauważalnie, nie wiem czy po lifcie jest inna skrzynia ale czuć różnice może poprzednie 4.4 było za mocne do tej skrzyni. Oczywiście po servisie olejowym.
Zawieszenie M Technik 2, standardowe felgi '17 Mpak. jak dla mnie ideał. Kompromis między komfortem a pewnym prowadzeniem w zakrętach. Można się przyczepić do niższego prześwitu niż w standardzie ale to nie terenówka. Po pierwszym zaliczonym krawężniku już pamiętasz żeby uważać.
Słupki przednie nie przeszkadzają a do tyłu standardowo jak w większości sedanów pdc się przydaje
Wchodzę do środka i z zamkniętymi oczami mogę wszystko odnależć. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy na dołach, materiały bdb jakości. Wnętrze robi lepsze wrażenie niż w E60 gdzie jest za dużo plastiku i sporo wersji ze zwykłymi pokrętłami.
E39 zalicza się do tych nielicznych samochodów w których klima jeśli, jest 100 % sprawna i po serwisie, w dolnym zakresie ustawień mrozi. W lato po schłodzeniu wnętrza jeżdżę na tem. 23-24. W zimę ogrzewanie też daje rade, nawet często jeżdżę z uchylonym szyberdachem. Przydatna funkcja w środkowej kratce nawiewu regulacja ciepło-zimno, np; można ustawić ciepło na wszystkie a na środku wieje chłodne powietrze.
Z przodu każdemu będzie wygodnie z tyłu osoby powyżej 180cm mogą narzekać. Superb czy Passat B4 z tyłu ma dużo więcej miejsca.
W mieście jeżdzisz jak elektrykiem, chyba że kręcisz pod czerwone pole, wtedy słyszysz miły pomruk R6. Na trasie również cicho,komfortowo, wyjątek bardzo silny wiatr i duża prędkość, ewentualnie żle wklejona szyba przednia ( za wysoko lub za nisko). Przerabiałem to przy wymianie spękanej uszczelki na nową ( nie każdy serwis potrafi to zrobić 100% dobrze)
Coś tam od czasu do czasu trzeba zrobić ale nie ma tego dużo. Auto musi być odpowiednio serwisowane olej tylko syntetyk co 10-12tys. zawieszenie z normalnych firm - nie najtańszy chińczyk to samo hamulce itp. BMW nie lubi dziadostwa, załóż raz oryginał albo dobry zamiennik i zapominasz o problemie. Spalanie na lpg, benzyna -2L.
Auto w oryginalnym M pakiecie dużo lepiej wygląda, mocniejsze zawieszenie M Technik 2, inne sprężyny,amory, grubszy stabilizator przez ponad rok nic nie robiłem i wszystko ok. środek alcantara, czarna podsufitka wszystko w elektryce łącznie z grzanymi siedzeniami. Uważam że za e39 Mpakiet warto dać trochę wyższą cenę od zwykłej wersji bo tych samochodów nie ma dużo, mniej tracą i przy odsprzedaży dużo osób szuka tej wersji.
Wymieniłem przepustnice bo siadła elektronika 80zł + 50zł adaptacja i wykasowanie błędu. Reszta tylko serwis olej, filtry, płyny.
Jak na razie takich nie było i niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 525i 192KM 141kW [l/100km]

12,7