Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 5 E39 Sedan 4.4 540i 282KM 207kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Osiągi w zimie.
Auto fajnie jeździło, dosyć szybkie, chociaż przy temperaturach powyżej 30 stopni stawało się ospałe jak żółw. Ciągle przysparzało problemów - a to coś się zepsuło, a to zawadziłem o coś zderzakiem, a to zostawiło wstydliwą plamę oleju na nowym bruku. Z dzisiejszej perspektywy, kiedy poznałem samochody innych marek - odradzam jego zakup.
Dobrze pracował jedynie w niskich temperaturach.
Po przejechaniu 60 tys. km zaczęła szarpać, a potem się zepsuła. Remont za grube pieniądze niewiele zmienił.
Na tle Subaru czy Maserati to łatwo tym wypaść z drogi, pomimo że wrażenie jest zupełnie inne.
Materiały przyjemne w dotyku i dobrej jakości, mam wrażenie że lepsze niż w dzisiejszych BMW. Trochę za bardzo skrzypiało na nierównościach.
Niezła.
Tam niczego nie ma, więc nie ma o czym pisać.
W zimie zarzłem w lewą rękę. Przy mrozach poniżej 10 stopni nie ma co marzyć o jeździe w samym swetrze. Nieznośnie duże gradienty temperatury wewnątrz. Wszystkie BMW, którymi jeździłem tak miały.
Nieźle.
Silnika 8-cylindrowego nie należy zbytnio wyciszać i tak było w tym samochodzie.
Koszty nieustannych serwisów nie do przyjęcia. Kiedy jeździłem wyłącznie BMW, myślałem że tak musi być. Zmiana marki przekonała mnie, że może być zupełnie inaczej.
Przereklamowany i za drogi samochód.
Dno.
Zatarłem silnik przy prawidłowych wskazaniach kontrolek. O reszcie nie chce mi się nawet pisać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.4 540i 282KM 207kW [l/100km]

11,2