Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Michał, 5 lat temu
Silnik 2.5 523i 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.5 523i 170KM 125kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Najlepszy samochód jaki kiedyś był produkowany... co tu więcej napisać - klasyka. Moja wersja była na podwójnym vanosie oraz w exklusiv-paket. Full opcja oprócz navi.
Mój modeł był na podwójnym vanosie (TU). Silnik i jego kultura pracy o tylu latach to czysta poezja. Brawa dla inżynierów.
Automat ZF to świetna sprawa. Nawet po tylu latach działał świetnie. Bardzo kulturalnie pracujący automat i do tego dość dynamiczny.
Co tu dużo pisać, przy dobrych oponach ten samochód wymiata - jest przyklejony do jezdni.
Z racji wieku trzeba było nieco robić - progi na rantach oraz tylna klapa. Reszta ok. Podłoga bez żadnej rdzy po tylu latach!
No w sedanie rewelacji nie ma. Czujniki pomagają.
Wszystko pod ręką. Dużo opcji nawiewowych, ale ogólnie idzie to ogarnąć. Nie miałem z tym problemu. Wszystko skierowane do kierowcy.
Tu wszystko działało świetnie.
To limuzyna o dość sportowym charakterze, więc pewnie znajdzie kilka bardziej pojemnych sedanów w tej klasie. Ja nie narzekałem na ilość miejsca.
Jeden z najlepiej wyciszonych samochodów jakimi jeździłem. Super!
Jak na samochód tej klasy nie było źle. Trzeba się nastawić z racji wieku na naprawy i na to, że jest to samochód klasy premium.
Nic dodać, nic ująć,
Piksele na wyświetlaczu na zegarach oraz padające czujniki parkowania. Różnie działający przycisk BC na manetce.
Padła mi pompa paliwa i niestety czekała mnie laweta. Oczywiście pompa oryginalna padła z racji wieku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 523i 170KM 125kW [l/100km]

10,6