Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Adimaska@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 3.0 530d 193KM 142kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Sedan 3.0 530d 193KM 142kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Świetny samochód, wykonany z materiałów o bardzo dobrej jakości. Ciężko niestety dostać egzemplarz z przebiegiem niższym niż 400 tys. wszystkie mają kręcone liczniki. Samochód o przebiegu 200 tys. z pełną historią można znaleźć, ale kosztuje nawet 15 tys więcej niż średnia. Ale za to odwdzięczy się bezawaryjną, luksusową, pełną wrażeń jazdą. Zawsze jeździłem samochodami z napędem na 4 koła, więc tego mi tylko brakuje w tym aucie. Ale następne już będzie 530xd i to już jest mój ideał. Tymczasem pozostają jedynie w sferze moich marzeń. :)
530d - mówi samo za siebie. Charakterystyka: 193 rączych koników 490 Nm momentu. Cicha praca. Do tego bardzo rozsądne spalanie. Wcale się nie dziwię, że został silnikiem roku przez kilka lat z rzędu.
Mam manuala. Biegi wchodzą gładziutko.
To BMW, więc prowadzi się świetnie. Ukłąd kierowniczy i zawieszenie idealnie zestrojone do mocy i wielkości samochodu. Prowadzi się bardzo pewnie.
Nie mam zastrzeżeń. Duże lusterka. Z tyłu (sedan) trochę mało widać, ale idzie się przyzwyczaić.
Wszystko dostępne, kierownica z tempomatem i sterowaniem radiem bardzo przydatna.
Webasto w standardzie - grzeje się bardzo szybko. Klima chlodzi jak miło, aż się zimno robi.
To piątka, więc miejsca jest w brud.
Miałem wiele samochodów, ale żaden z nich nie był tak dobrze wyciszony. Poza tym kształt nadwozia jest tak zaprojektowany, że nawet przy 160-180 jest cisza. Audi, Subaru, Ford nie potrafią sobie z tym poradzić.
Odpukać, nic jeszcze nie robiłem poważnego. Wymiana klocków, całego przedniego zawieszenia i poduszki pod silnikiem kosztowała mnie w sumie 900 zł. Więc nie jest tak tragicznie. Zamienniki dostępne w Intercarsie od ręki.
Rewelacja, 7 letni samochód kupiłem za 35 tys. To dużo drożej niż np. francuzy, ale to grzech porównywać BMW 5tkę do C5tki, 406tki czy innego.
Wszystko działa jak należy.
Brak
BMW Seria 5 E39 Sedan