Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

TS, 13 lat temu
Silnik 520 i 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 5 E39 Touring 520 i 150KM 110kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Autem wręcz się płynie, nie czuje sie jakbym jechał małym autkiem tylko jakbym jechał krążownikiem szos
Karoseria : progi, bolesna sprawa i należy je dobrze sprawdzać ponieważ często są juz zniszczone
Auto jak najbardziej polecam zarówno dla doświadczonych jak i mniej doświadczonych kierowców.
Daję 4 ze względu na dość małą moc dwulitrowej benzyny, i fakt że żeby osiągnąć pełne 150km trzeba silnik żyłować do 4200obr, poza tym silniczek ma bardzo przyjemny dźwięk
idealnie pracuje, skok drążka nie jest ani zbyt duży ani zbyt mały, w sam raz
autem się płynie, nie mam żadnych zastrzeżeń do układu jezdnego
w wersji touring, widoczność z tyłu jest trochę ograniczona.
brak zastrzeżeń
wentylacja jak najbardziej ok, ogrzewania nie testowałem jeszcze ponieważ jak narazie to gorąco jest na dworze :), Klimatronic także sprawuje się bez żadnych zarzutów, i jak trzeba to klima chłodzi aż miło.
z przodu jest bardzo dużo miejsca, z tyłu odrobinę mniej ale i tak wysocy pasażerowie bez problemu wsiądą
Moim zdaniem idealne, nie słychać żadnych dźwięków z zewnątrz, no chyba że przycisniemy mocno pedał gazu to wtedy silnik słychać hehe. Przy dużych prędkośćiach tj 160 słychać już jednak delikatny szum wiatru, jednak w niczym to nie przeszkadza
Części są ogólnie dostępne, nie ma większych problemow z ich zdobyciem. Ceny także są rozsądne. Zużycie paliwa, no cóż to sprawa indywidualna i zależy jaką kto ma nogę, jednak ja nie narzekam na spalanie mojej bety.
Jeden z bardziej optymalnych zakupów jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena
Nie zauważyłem żadnych małych usterek w aucie
Po 190 tyś km padło sprzęgło, koszt nowego 380 + robocizna to jedyne co jeżeli chodzi o poważne usterki w aucie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 520 i 150KM 110kW [l/100km]

13,0