Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Bobas, 13 lat temu
Silnik 528 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 5 E39 Touring 528 i 193KM 142kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : 100% bezawaryjności !!!
Zawieszenie : polskie drogi pokazują jak bardzo delikatne jest to zawieszenie, ale to nie wina auta!!!
Układ hamulcowy : przy automacie szybko zdzierają się okładziny i tarcze
kilka słów dla chcących nabyć auto: samochód jest wręcz perfekcyjny ale niestety nie na polskie drogi i no cóż naprawy do tanich nie należą. Auto które trzeba pokochać, i szanować. Mankamenty takie jak spalanie , duża utrata wartości, ceny części i delikatne zawieszenie rekompensują miny innych uczestników ruchu i sąsiadów na parkingu. Niestety dużym mankamentem jest również odsprzedaż auta w benzynie bez gazu, ale to nie jest cinquecento tylko auto dla specyficznej grupy która jak sądzę może sobie na to pozwolić!!!
Rzędowa szóstka na łańcuszku \"made by BMW\" nic dodać nic ująć - perfekcja w każdym calu!!!
Automat z tiptronikiem trzy tryby pracy - perfekcyjnie przełącza biegi niezależnie od trybu.
dobra trakcja, mnie denerwowało że auto mimo tylnego napędu jest lekko pod-sterowne (najpierw wyrzuca przód potem tył ), bardzo dobre tłumienie nierówności. jedyny mankament, słaba żywotność elementów gumowo metalowych na naszych drogach - średnio 20 000 km, ja u siebie ciągle coś wymieniam jak nie gałki to wahacze i inne tragedia a ceny części cóż do najtańszych nie należą. NIVO (poduszki) padły przy 250 000 km a były oryginalne od nowości więc ten element jest jak najbardziej udaną konstrukcją.
Nic dodać nic ująć, auto mimo gabarytów łatwe do zaparkowania.
poprostu BMW legendarna już ergonomia - lepiej jest chyba tylko w saabie!!!
Na funkcji AUTO lepiej niż bardzo dobrze, funkcja nawiewu na szybę bardzo fajne rozwiązanie ogólnie BDB!!!
z przodu jest ok, z tyłu słabizna, ale to przez tylny most zapewne, ogólnie bez zastrzeżeń ale mogłoby być lepiej.
górna półka - lepiej jest tylko w maybachu
automat i normalna jazda w mieście = wir w portfelu i w baku, średnio około 15,7l/100km, miałem mazdę 2,5 v6 tam było 11,7 zaś w omedze 3.0 v6 17,6 więc poziom nazwijmy to poprawny bez rewelacji. ale cóż chcesz mieć BMW licz się z wydatkiem, alternatywą jest 3.0d osiągi te same a spalanie 9l/100km w mieście. Zaskoczeniem było spalanie na trasie przy prędkości do 140 średni 8,6 l/100km
bmw rok 1997 za 14000 zł fakt w 3 miesiące dołożyłem ponad 10000 ale nie żałuję żadnej złotówki.
zawieszenie pada przez nasze drogi, uszczelka szyby przedniej szybko parcieje, tylne żarówki przepalają się średnio jedna na tydzień, wadliwy mechanizm podnoszenia szyb - albo skrzypi albo się linki zrywają, jeśli te mankamenty cię nie zrażają - auto godne polecenia
brak przygód, auto nigdy nie odmówiło posłuszeństwa zawsze dojechałem nim do warsztatu o własnych siłach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 528 i 193KM 142kW [l/100km]

13,0