Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Zaskoczony, 11 lat temu
Silnik 528 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 5 E39 Touring 528 i 193KM 142kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z niemca. Daje dużo więcej komfortu niż mój poprzedni japończyk. Bałem się zakupu auta tej marki ponieważ w Polsce kilkunastoletnie auto marki BMW jest określane mianem Bolidu Młodzierzy Wiejskiej lub wieloma innymi niechlubnymi określeniami. Jedynym mankamentem auta jest beznadziejny system audio mimo tego że jest sporo głośników i zmieniarka.
Silnik Rewelacyjny, 197 KM może rywalizować ze współczesnymi jednostkami wyposażonymi w turbinę.
Przełożenia dobrze rozmieszczone. W moim przypadku troszeczkę szarpie na pierwszym i drugim biegu (jazda w korkach), ale jestem pewien, że winna jest jakaś poduszka.
Zwarty i gotowy do szybkiej jazdy
Duże przeszklone kombi, co więcej pisać
Niemcy są w tym mistrzami, wszystko pod ręką, szokuje jedynie przycisk centralnego zamku i świateł awaryjnych.
Brakuje jedynie ciągłego nawiewu na przednią szybę w zimie o niższej intensywności
Z przodu rewelacja, pasażerowie z tyłu troszeczkę mogą narzekać
Przy szybkiej jeździe jedynie szum powietrza i charakterystyczny pomruk sześciocylindrowej jednostki
Samochód ma apetyt na paliwo, części troszeczkę droższe niż do Daewoo. W sumie eksploatacja w gazie wychodzi podobnie jak nowego diesla (proszę nie słuchać ludzi którzy mówią, że ich dwulitrowy volkswagen jeździ na dwa litry ropy, poł litra moczu i 30 ml potu)
Auto kupiłem niedrogo z powodu kilku małych wgnieceń i braku alufelg. Nie powalił mnie na kolana lakier tuż po polerce, czy wyplakowany kokpit. Więc już drugi rok cieszę się z jazdy dużym mocnym bezawaryjnym kombi.
Popękany panel przy skrzyni biegów, urwana klamka i cupholdery, uszkodzony mechanizm otwierania szyby w bagażniku.
Padła chłodnica, amortyzatory tylne, teraz auto szykuje się na regenarację maglownicy i wymianę sprzęgła.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 528 i 193KM 142kW [l/100km]

10,8