Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

525 tds, 13 lat temu
Silnik 525 tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 5 E39 Touring 525 tds 143KM 105kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo tego ze wiekoszosc opini na internecie na temat tds jest zla ja mam jednak inne zdanie.. silnik zaskoczyl mnie jak najbardziej pozytywnie
Auto oceniam bardzo dobrze. Napewno smialo moge polecic je innym osoba, pod warunkiem ze kupowany egzemplarz jest w dobrej kondycji, bo na rynku pelo dojechanych i zajeżdżonych piatek. Jesli mamy na oku w dobrym stanie nie ma co bac sie przebiegow wiekszych niz 300tys.km
JAk na przebieg 295tys.km super. Chodzi rowno i cicho.. Brak zjadania oleju oraz zero kopcenia przy wysokich obrotach. Czasami przydaloby sie wiecej mocy ale do normalnej napewno wystarczy.. Zbiera sie przyzwoicie od 2tys. obrotow. Silnik godny polecenia.
Pracuje dobrze, nie ma problemu z szukaniem biegow czy jakimis zgrzytami
Prowadzenie jak najbardziej ok, mozna smialo wchodzi w kazdy zakret w kocnu to BMW :)
Bardzo dobra widocznosc
Wszystko jestem tam gdzie powinno byc
Ladnie wygladajacy climatronic w dobrym miejscu, sprawdza sie w upaly
Jak na 180 wzrostu auto jest akurat, z tylu napewno bedzie za malo miejsca dla koszykarzy ale jest ok. Smialo w 4 osoby w dluga trase mozna sie wybierac
TDS nie slynie z cichej pracy, ale moze to tylko przeszkadzac stojacym nad otwarta maska. W srodku jest cicho i przyjemnie, czy jedziemy 80 czy 160 nikomu nie bedzie glosno.
Nie jest 1.4 tdi badz hdi wiec nie ma co spodziewac spalania na poziomie 5 litrow. Srednio miedzy 8-9. Oczywiscie jadac 80-90 stala predkoscia wskaznik chwilowego zużycia stoi na ok . 6 litrach ale mi nigdy tyle nie wyszlo :)
Wart swojej ceny, koszty ewentualnych naprawa napewno nie sa tanie w porownaniu do fiata ale w koncu to bmw..

On - zużycie paliwa dla silnika 525 tds 143KM 105kW [l/100km]

8,1