Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Bruno ; cup@op.pl, 16 lat temu
Silnik 530 d 184KM 135kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 184KM 135kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląda dość brutalnie alejest bardzo "miłe" pod każdym względem. Idealny "przyjaciel" na ktłórym możesz polegać.
Silnik : przepływomierz
Zawieszenie : wahacze, tuleje, gumy
Inne : szybko korodujący układ wydechowy
To moje kolejne BMW - tym razem kombi. Jest naprawdę bardzo dobre. Mam jeszcze 3.0 V8 benzynę i w dolnych zakresach diesel jest bez apelacyjnie lepszy natomiast benzyna na wyższych obrotach bez konkurencyjna. Jednak moment obrotowy w dieslu to potęga 410 Nm !!!
Mogłaby być szybsza
Precyzyjny ale troszeczkę za miękki w porównaniu z 3.0 V8 benzyną. tamten jest bardziej twardy,sportowy a w dieslu jest bardziej komfortowy,bujający
Bez zarzutu
Mam chyba najbogatsze z możliwych wyposażenie: sterowanie w kierownicy, podgrzewane elektrycznie sterowane fotele z pamięcią, masaż w fotelach, kamera cofania, 5 szt. 9" monitorów TV,DVD, navigacja,skóry, ABS,ESC itd., fotochromatyczne wszystkie lusterka,czujniki deszczu, uchwyty na napoje, dwustrefowa elektroniczna klima,super wentylacja czasowa, vebasto,tempomat,xenony, spryskiwacze reflektorów, funkcję "przed domem", automatyczne rozmrażanie szyb, parctronic, skóry etc. Wszystko jest logicznie i ergonomicznie rozplanowane, nie utrudnia prowadzenia, ręka działa intuicyjnie.
Bez zarzutów
Idealna
Nie jest źle ale diesel to diesel.
Powiem tak: przyzwyczajony jestem do spalania 16-18 L/100 km gdyż tak jest w V8 zatem spalanie w dieslu to dla mnie jakieś nieprawdopodobne zaskoczenie. Spala w trasie ok. 6,8 l/100km a w mieście 11,4 l/100km. Po prostu niesamowicie mało biorąc pod uwagę masę pojazdu i moją "ciężką" nogę. Koszty przeglądów zawsze mogłyby być mniejsze ale nie jest źle.
Co jakiś czas przepali się jakaś żarówka, a poza tym bez narzekań
Jeśli dbasz o auto i nie dajesz go do przypadkowych, tanich lecz domorosłych mechaników to bedzie ci długo służyło. Miałem 5 BMW i są one dość niezawodne.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 184KM 135kW [l/100km]

9,5