Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

czarna, 13 lat temu
Silnik 530 d 24V 193KM 142kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 24V 193KM 142kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : trzyma się drogi. niestraszne mu niewróności czy zmiana nawierzchni
Zawieszenie : wahacz
Klasyczna linia auta, wyposażenie dbające o komfort kierowcy i użytkowników. To auto to szereg udogodnień, które w znaczący sposób ułatwiają codzienne życie. Nie sposób nie wspomnieć o samej przyjemności z jazdy. Jeden kick down i bmw mknie przed siebie, co bardzo przydaje się przy wyprzedzaniu. Daje poczucie bezpieczeństwa, jakiego nie miałam w żadnym z poprzednich aut
Mechanikiem nie jestem, ale te sześć garów pięknie mi gra... Cicho, nie drażni ucha.
Steptronic. Gładko zmienia biegi
cudownie trzyma się drogi. Dzięki temu autu przestałam bać się tylnego napędu. Trochę twarde zawieszenie, ale to akurat mi odpowiada. Przez dziury przelatuje prawie niezauważalnie dla komfortu, ale odczuwalne dla układu. coś się zaczyna dziać z wahaczami
Widoczność zaskoczyła, ale negatywnie. Słupek przednij szyby ogranicza widoczność. Na plus - czujniki parkowania
W fotelach typu komfort siedzi się luksusowo - i dla kręgosłupa i dla kości ogonowej, większość potrzebnych rzeczy pod ręką (kierownica MFL). pamięć ustawień fotela i kierownicy - niby banał, a jednak wygoda. dużo by mówić.
Klima działa sprawnie, niemal błyskawicznie, podobnie z ogrzewaniem. Ja nie narzekam
Dużo miejsca z przodu, dużo miejsca z tyłu, a bagażnik - synek ma tam swój plac zabaw :)
Jest cicho, nawet przy dużych prędkościach
Hmmmm, Zużycie paliwa to mniej przyjemna sprawa - średnia 9l/100km przy jeździe mało agrsywnej. Chiałoby się ostrzej,ale wskaźnik zużycia hamuje. PS. Chciało się silnik 3.0, więc staram się nie płakać
Nie tanio, ale wygodnie i bezpiecznie
przeciętne naprawy związane z eksploatacją auta. po wymianie klocków (i czujników) nie zgasł komunikat o konieczności ich wymiany. podobno ten typ tak ma
jescze nie zdążyłam doświadczyć (odpukać)

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 24V 193KM 142kW [l/100km]

10,8