Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 24V 193KM 142kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nieszczęsny akumulator
Zawieszenie : Super, ale dosyć szybko się zużywa
Auto ogólnie bardzo dobre. Większych problemów z nim nie było, gdyż nie posiadam już tego auta, lecz pozostałem przy marce.
Silnik na prawdę żwawy. Po ok. roku czasu niestety odczuwałem dosyć dużą turbo-dziurę, ale ogólnie było dobrze. Może to były po prostu moje odczucia bo brakowało mi czegoś mocniejszego. Nie brał oleju, lecz niestety chodził już dosyć głośno. Ogólnie ta jednostka super. Eksploatowałem dosyć dynamicznie. POLECAM.
Mówi się, że te skrzynie są bezobsługowe, a jednak wymieniłem olej i śmigała o wiele lepiej. Przed wymianą było strasznie przy ostrym hamowaniu gdy zrzucał biegi.
Całkiem zajebiście ;) Na prawdę tylni napęd daje niezwykły komfort jazdy. Samochód niski i dobrze trzyma się drogi. Po z mianie z 16 na 18-calowe felgi lepiej, lecz na dziurach masakra. Po wymianie wahaczy i drążków z przodu po roku czasu lekkie stuki-puki, ale to wiadomo nasze drogi nie należą do najlepszych.
Bez większych zastrzeżeń. Niestety miałem uszkodzone czujniki parkowania i czasami przy cofaniu czy parkowaniu tyłem było dosyć niewygodnie.
Wszystko pod ręką. Jedyny minus to uchwyty na napoje, który jeden był już połamany, a za mojej kadencji połamałem drugi.
Klima mroziła, a w mroźne dni ogrzewanie też dawało radę. Częste usterki w tych modelach to rezystor dmuchawy tzw.jeż, który wymieniałem. Wtedy nie grzeje. Akurat zepsuł się na zimę. Polecam wersję z grzanymi fotelami. Tego brakowało. Teraz mam i w zimę jest przyjemnie.
Dla kierowcy i pasażera z przodu po prostu rewelka, ale kosztem pasażerów z tyłu. Jak na kombi to przeciętnie.
Tu było źle silnik chodził już głośno. Ten hałas był uciążliwy. Teraz mam 4.4 V8 i jest o wiele ciszej, lecz chcę podkreślić, że silnik mogło być już tak u mnie, bo u znajomego identycznej e39 było o połowę ciszej.
Większość cen części w przyzwoitej cenię. Spalanie nie najgorsze.
Za tą cenę na prawdę szczerze polecam.
Z drobnych usterek to uszkodzony rezystor dmuchawy i przetwornica, ale myślę, że to wina taniego zamiennika xenonu. Turbina nie kręciła odpowiednio, więc trzeba było to skorygować. Tyle co pamiętam. Problem z immobilajzerem w kluczyku. po parenaście razy czasami wyciąganie i wkładanie kluczyka aż zadziałało. Poźniej odkryłem patent. Przekręcić kluczyk i przytrzymać ok. 2-3 sek. przycisk zamykania i gotowe ;)
Czasami rozłączało mi baterie. Masakra. Wiadomo, akumulator z tyłu, klapy bagażnika nie otworzę, więc nurkowanie przez tylną kanapę i otwieranie awaryjne klapy bagażnika. Potem męczenie się, aby złapało napięciei ustawienia kompa od nowa. Poza tym bez zastrzeżeń.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 24V 193KM 142kW [l/100km]

9,2