Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

jakub0301, 8 lat temu
Silnik 530 d 24V 193KM 142kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 24V 193KM 142kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Bardzo długo poszukiwałem BMW, co kolejny to nawet sie wsiadać nie chciało aż w końcu znalazłem wymarzone auto w najwyższej możliwej opcji wyposażenia. Fajnie mieć fotele z masażem :) początkowo bardzo fajne wrażenia, luksusowa rakieta z niezawodnym silnikiem. Po miesiącu czasu pierwsza wizyta u mechanika i ... 2000 poszło następny miesiąc znów 800 i tak co miesiąc aż do tej pory z tym ze teraz juz stoi miesiąc czasu u mechanika :/ ogólnie auto mega wygodne i super sie jeździ ale juz mam dość jak sie denerwuje ciagle bo nie mam czym jezdzic ojciec ma stara skodzine i sie śmieje ze mnie :P a ja potulnie z nim wsiadam i jade do pracy. Nigdy więcej Bmw, wpakowałem 7000 zł i dalej cos sie dzieje. Trafiłem na taki egzemplarz bo sąsiad pocina nim od 2 lat i nic a katuje go nieziemsko.
Silnik bardzo dobry tam akurat nic nie trzeba było naprawiać. Bardzo mocna jednostka i tek dźwięk... Przyjemny nawet jak na diesla
Na początku super a pózniej automat zaczął szarpać na niskich obrotach. Jeździłem po rożnych mechanikach aż w końcu samo sie naprawiło ale pieniądze za sprawdzenie szły ładnie ;)
Tu muszę pochwalić auto. Na zakrętach trzyma sie równo, w zimę kontrola trakcji nie raz przydała sie a napęd na tył to dla mnie miodzio :)
Kolejna pochowała, w zyciu wygodniejszym autem nie jechałem nawet
Ma pare elementów ktore nie pasują mi np. Sterowanie temperaturą guziczkami trochę irytujące ale wszędzie prawie tak było w autach tamtych lat. Miało byc pare ale do głowy tylko to mi wpadło negatywnego. Fotele można poodpasowac pod gust najbardziej wymagających, podgrzewanie razem z zagłówkiem to super sprawa, bardzo szybko sie nagrzewa, masaże na długie dystanse to super sprawa.
Auto ma webasto wiec nagrzewanie to było kwestia 30 sekund jak oczywiście sie uprzednio włączyło to webasto. Klima tak jak wszędzie doskonała.
Ogromne auto, dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z nim. Jak siedziałem obok to dla wysokiej osoby brakuje miejsca jak siedzi ktoś za mną ale to przez to ze nie moge opuścić fotela w dół zeby kolana zmieścić
Jazda to prawdziwa przyjemność jak sie oczywiście nie psuje ;)
Oj i tu muszę zmartwić wszystkich przyszłych nabywców. Koszty sa mega wysokie, głupia linka od maski 100 zł, wymiana oleju 7,5 litra, dwa filtry powietrza no i cała reszta to ok 700 zł minimum chyba ze samemu sie to zrobi :)
Ceny tych aut nie sa wygórowane ale trzeba bardzo uważać co sie kupuje bo koszty sa wysokie jak dla osoby która zarabia 2000 zł netto wręcz nie do ogarnięcia.
Zawodził w najmniej oczekiwanym monecie aż wstyd :| moj egzemplarz awaryjny w ch... ale generalnie znajomi sobie chwalą i nie zmienia na nic innego. Jak kupi ktoś moje auto to na pewno bedzie zadowolony bo jedyne co nie wymieniłem to chyba silnik ;) ale ja juz sie nim zmęczyłem
Były :) padnięta pompa wysokiego ciśnienia, uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne, no i wiele mniejszych pierdół ;) rożne przeboje były z tym autem jak ktoś by chciał wiedzieć więcej to piszcie opowiem dużo śmiesznych sytuacji ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 24V 193KM 142kW [l/100km]

9,8