Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Jarzebina, 12 lat temu
Silnik 530 d 24V 193KM 142kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 24V 193KM 142kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zaskoczył mnie najbardziej pozytywnie. Elastyczność i nieodczuwalny brak mocy podczas wyprzedzania zrobił na mnie największe wrazenie. Nie trzeba zastanawiać się czy zdąże podczas wyprzedzania czy nie. Rewelacja.
Biorąc pod uwagę całokształt oceniam BMW bardzo dobrze. Autko duże, przestrzenne i można wybrać się z rodzinką na duże zakupy. Podczas jazdy nawet na dłuższe dystanse nie czujęmy zmęcdzenia podróżą.
Silnik działa bez zarzutu, elastyczny i cicho pracujący.
Skrzynia biegów pracuje dobrze. Zmiana biegów nie przystwarza problemów.Brakuje jedynie 6-tego biegu.
Autko prowadzi się perfekcyjnie. Żadne auto innej marki produkowane seryjnie nie może się równać z BMW.
Widoczność bardzo dobra. Ocenę w tej kategorii obniżają małe szkła lusterek. Fotel kierowcy każdy dopasuje pod siebie tak aby widoczność przez szyby była doskonała.
Ergonomia doskonała jak w każdym BMW. Wszystkie przełączniki obsługuje się intuicyjnie. Wszystko na swoim miejscu.
Wentylacja działa dobrze. Zaparowana przednia szyba przy włączonym nadmuchu na przednią szybę odparowuje bardzo szybko. Jazda w upalne dni nie męczy podrużujących (klimatyzacja daje radę).
Każdy znajdzie odpowiednią pozycję na przednich fotelach dzięki regulacji foteli w kazdej płaszczyźnie.
Bardzo dobre wyciszenie wnętrza. Jazda po bardzo dziurawej drodze nie drażni ,,ucha\". Jedynie podczas jazdy z dużą prędkościa do uszu dobiega szum powietrza.
Ekonomiczność beni z tym silnikiem oceniam dobrze. Jazda poza miastem jest nadzwyczaj ekonomiczna (biorąc pod uwagę moc pojazdu oraz jego masę). Natomiast w mieście pali troszkę za dużo paliwa. Do kosztów eksploatacji należy doliczyć wymianę płynów i filtrów, poza tym autko nie wymagające żadnego wkładu finansowego.
Autko może nie najtańsze, lecz warte tych pieniędzy. Doskonale spisuje się na dłuższych trasach. Komfortowe i bezpieczne.
Jedyna rzecz, która popsuła mi się to kapselek z rozpisanym układem biegów na drążku ich zmiany.Nałożyłem odrobinę kleju i wszystko ok.
Obecne BMW posiadam prawie rok. W tym czasie nic mi się nie popsuło (i oby tak dalej). Jestem bardzo zadowolony z eksploatacji tego samochodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 24V 193KM 142kW [l/100km]

8,9