Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Salexy, 13 lat temu
Silnik 3.0 530i 231KM 170kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530i 231KM 170kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Piękny dźwięk i niezbyt wygórowany apetyt na paliwo - pod warunkiem że się jeździ rozsądnie.
Całokształt dobry - auto piękne i niezawodne. Wypowiadam się w imieniu konkretnego egzemplarza. Poza parującymi reflektorami nic tylko części eksploatacyjne oraz płyny i oleje ustrojowe
Kultura pracy silnika bardzo ładna ... miły dla ucha i zarazem poważny dźwięk rzędowej szóstki. Jeśli chodzi o elastyczność należy sobie powiedzieć otwarcie - jeśli chce się osiągów samochód należy piłować powyżej 3000 rpm. Do jazdy po mieście można się zadowolić niższym przedziałem.
Cząstkowych ocen nie można wystawiać - skrzynia automatyczna pracuje bardzo płynnie - niemniej jednak uczy się jazdy kierowcy i niekiedy gubi się w przełożeniach lub zwleka ze zmianą. Lekarstwem jest kick-down.. wyrywa jak pocisk... 5 z minusem
Doskonale znosi nasze nierówności - nie przenosząc do wnętrza pojazdu nieprzyjemnych odgłosów.
Dobra widoczność do przodu i na boki - słupki nie zasłaniają widoku pieszych czy skrzyżowań. Do tyłu ... nie mam PDC ale nie stanowi to dla mnie problemu przy tych gabarytach ... ale zdecydowanie należy wytężyć uwagę przy cofaniu.
To co lubię - podejście minimalistyczne niemniej jednak niektóre funkcje w iDrive (nawiew czy ogrzewanie fotel lub sterowanie radiem) wymagają oderwania wzroku od drogi. Niby na swoim miejscu jest wszystko ale: - niefortunnie ułożone przyciski opuszczania szyb bocznych (dziwny kąt) - uchwyt do zamykania drzwi kierowcy i pasażera wymaga \"składania\" ręki.
Bez komentarza wentylacja i ogrzewanie doskonałe - działa jak należy
185cm ... na każdym siedzeniu jest mi wygodnie .. no poza \"5\" numerem siedzenia tam się siedzi za karę ;)
Nierówności nie słychać .. wiatru ani toczenia opon również...za to przy wyższych obrotach dobiega dźwięk silnika.... radio można sobie odpuścić :)
Ta kategoria jest jak zawsze ciężka... Zużycie paliwa 12-13L/100km miasto (średniej wielkości) trasa 8-9L/100km - uważam że jak na auto z takim silnikiem skrzynią automat + gabaryty całkiem nieźle - Avensis 2,0 benzyna w manualu spalało 11-12L/100km po mieście więc nie jest tragicznie. Ceny napraw... ASO uważam za przyzwoite (Misiak Kraków) niewiele odbiegające od ASO VW czy Toyoty lub Volvo.
Jakość do ceny nowego ... miałbym pewne zastrzeżenia do samochodu wartego 300.000 PLN (nowy) gdybym go takiego kupił. Zwłaszcza chodzi o plastiki wewnątrz. Egzemplarze używane warto kupić pod warunkiem że są regularnie serwisowane z pewną historią pochodzenia. Jeśli ktoś chce coś nowego .... polecam nową E-klasę lub poczekać na model F10. Bez wątpienia polecam ale tylko gdy będzie coś pewnego - nie łasiłbym się do atrakcyjnej ceny...
Póki co nic poważnego się nie wydarzyło poza parującymi reflektorami od których BMW umywa ręce.
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530i 231KM 170kW [l/100km]