Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Aston, 11 lat temu
Silnik 2.0 520d 177KM 130kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo, bardzo dynamiczny. Nie spodziewałem się tego po 2L dieslu. Daje nieźle radę. A że się kleboce - w końcu to 4 cylindrowy diesel
Trochę się kleboce na wolnych obrotach i jest wyraźnie słyszalny w czasie jazdy po mieście. Na trasie silnika nie słychać. Na pewno mogło by być lepiej - tak jak np. w Passacie, który jest wzorem dla 2L diesli (ale nie ma tak wykończonego wnętrza)
Kultura pracy niższa niż w Passacie 2.0TDI ale nie jest najgorzej. Osiągi rewelacyjne jak na tą pojemność. Przełożenia dość krótkie więc na 1 i 2 nie da się ostro przyspieszać bo natychmiast osiąga obroty max
Biegi wchodzą pewnie ale trochę opornie. Zawsze trafiam właściwy bieg ale trzeba użyć trochę siły
Dobrze tłumi nierówności ale niektóre z nich powodują ponad normatywny hałas.
Dla mnie bez znaczenia
Trzeba kilka dni przyzwyczaić się do iDrive i poczytać instr. Potem powoli, powoli daje się tego używać w czasie jazdy. Plus za możliwość konfiguracji świateł, zachowania podczas otwierania, itp, generalnie konfigurowania pod siebie
Klima super. Głośna na wysokich obrotach. Mam włączony tryb auto. W manualu trochę skomplikowana obsługa. Ogrzewania nie sprawdziłem bo jest lato :)
Jak na tą klasę to w normie. Poprzednio miałem Volvo S80 \'02 - był znacznie większy
Wyciszenie gorsze niż w moim 11 letnim Volvo (otoczenie). Zawieszenie wyciszone lepiej w BMW
Na autostradzie przy ok 140km/k 4.8 L/100km. Na trasie ok 5L. W mieście do 8L. Zdziwiłbym się gdyby palił więcej - to tylko 2L, 4 cylindrowy diesel. Miałem Vectrę 2.0 benz i paliła 2L więcej - więc proporcjonalnie
Zapłaciłem 17tys euro za 3 letni. Dobrze jak na auto za 200tys nowe. Słabo w porównaniu np. do Insignii którą można mieć za 10-12tys euro (też 3 letni), a której niewiele do E60 brakuje (poza prestiżem)
Nie będę oceniał bo mam go 2 tygodnie
Nie będę oceniał bo mam go 2 tygodnie