Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Rok produkcji 2005
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.5 525d 177KM 130kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Powalająca moc (moment) , cisza, elastyczność i osiągi
Karoseria : trzeszczy
Przeniesienie napędu : wolny, szarpiący automat
Układ hamulcowy : klocki strasznie brudzą
Podstawowa zaleta tego samochodu. Niewiarygodnie cichy, dynamiczny i w miarę oszczędny diesel. Cały czas chyba nie ma poważnej konkurencji
Automat. szarpie i wolno zmienia biegi (ze 2s). Tryb "reczny" to porażka- zrobili to chyba przez pomyłkę, reakcje na przesunięcie dżwigni nadchodzą po dłuższym oczekiwaniu i to nie zawsze takie jakie oczekujemy
Dość poprawny ale nie lepszy od innych marek. Bardzo dobrze się prowadzi po autostradzie, po naszych drogach stuka, zwłaszcza na skręconych kołach. Stabiilizatory i układ kierowniczy słabej trwałości
Niezła, mało martwych pól. Doskonały parktronic - bardzo pomocny
Spróbujcie zabrać ze sobą do tego samochodu płyty, telefon , okulary zapalniczkę i butelkę z piciem. Przy dynamicznym ruszeniu spod świateł macie wszyskto pod fotelami. Jakiś kretyn zaprojektował uchwyty i schowki, a w zasadzie chyba po prostu nie projektował...
Mam uproszczoną wersję klimatyzacji - działa wystarczająco dobrze
Fotele skórzane ( wersja podstawowa) to katastrofa. Przypomina mi się mój pierwszy Fiat 126p. Miejsca z tyłu mniej niż u konkurencji - wręcz ciasno.
Silnika nie słychać, szumy wiatru akceptowalne, niestety nadwozie trzeszczy, rolety skrzypią - za takie pieniądze to porażka
Spalanie do zaakceptowania, koszty przeglądów porównywalne do konkurencji, warto kupić 5 letni pakiet serwisowy
Napaliłem się i mam. Na szczęście kupiłem to auto sporo taniej bo była promocja rocznika. Za pełną cenę cennikową to można by się powiesić. Dla porównania (te które miałem) - Volvo S80 dużo wygodniejsze, Merc C lepszy pod każdym względem choć mniejszy (niewiele)
zaskakujące ale praktycznie nic się nie zepsuło z drobiazgów...
raz na gwarancji miałem usterkę zaworu turbiny - wymienili całą

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 525d 177KM 130kW [l/100km]

8,8