Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Koks, 10 lat temu
Silnik 525 d 197KM 145kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 5 E60 Sedan 525 d 197KM 145kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma power w Niemczech na autostradzie zamyka licznik.
Jest to samochód ponadczasowy, który przyniósł mi mnóstwo radości odkąd kupiłem BMW nie chcę innej marki mam nadzieje ,że nadal będę zadowolony.
Zawsze wstawiam opinie po sprzedaży auta żeby nie zapeszać:)))e60 sprzedałem i kupiłem f10. Takie krótkie porównanie BMW szybko się uczy na błędach poprzednich modeli(w f10 przycisky ster.szyb lepiej ułożone,klimatronik wreszcie \"normalny\"lepiej wyciszony,lepiej wybiera nierówności, jednak widać tez w nowym modelu \"rękę\" księgowych(krótszy tylny podłokietnik,delikatniejszy lakier). Wracam do oceny e60 silnik majstersztyk nie ma się do czego przyczepić,moment obrotowy, kultura pracy bezawaryjność B A J K A.
Z modelu na model coraz lepsza ogólnie jestem bardzo zadowolony nie miałem żadnych problemów. Ja należę do tych co nie wymieniają oleju w skrzyni automatycznej według zaleceń BMW.Wytrzyma na pewno ponad 200tyś km. później(może tak może nie)remont ok. 4000-5000zł. Jednak jedna wymiana oleju koszt 1200-1400zł co 60tyś km.na jedno wychodzi.
B A J K A -co te samochody robią na zakrętach to sie w głowie nie mieści.E60 miałem na zwykłych oponach F10 na run flatach run flaty zdecydowanie obniżają komfort jazdy ale można się przyzwyczaić. W E60 lubi coś raz po raz stuknąć na większej dziurze ale to szczegół ten samochód wchodzi w zakręt jak w masło
Nie mam większych uwag.
Jak to w BMW wszystko pod ręką. Tylko czasami przez pomyłkę można otworzyć tylną szybę zamiast przedniej(przyciski za bardzo wysunięte na drzwiach do przodu),jednak jak miałem e90 było jeszcze gorzej.
Jak się dobrze ustawi nie ma problemów
Wystarczająca dla 4 osobowej rodziny
Wyciszenie na bardzo dobrym poziomie chyba lepiej niż u konkurencji
Spalanie zachwyca moje średnie nie kasowane od ładnych paru tysięcy 7,7l/100km trasa,miasto,wioski wszystko po \"trochu\" uważam za super wynik.
Tanie to ono nie jest nie kupujcie podejrzanie tanich e60 to auto nie jest łatwe i tanie w naprawach a elektroniki tam mnóstwo.
Żadnych większych awarii jednak na tym aucie nie można oszczędzać 2tyś,3tyś to norma przy wymianie oleju filtrów i coś tam jeszcze drobnego w nieautoryzowanym serwisie zostawi się 1tyś, 1,5tyś. Trzeba pamiętać o wymianie kolektora po ok.150tś/km 1,8tyś zł.
Ni nic nic

On - zużycie paliwa dla silnika 525 d 197KM 145kW [l/100km]