Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Jacek, 16 lat temu
Silnik 530 d 231KM 170kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 5 E60 Sedan 530 d 231KM 170kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik perfekcja, trakcja rewelacja, nie polecam wyłanczać systemu kontroli trakcji, bo drogi są wąskie a rowy głebokie.
Karoseria : Lekkie szumy w prawych tylnych drzwiach, jednak sprawnie naprawione w BMW Smorawiński w Poznaniu - polecam serwis.
Wcześniej jeździłem 407. Kupujęc BMW serii 5 poczułem jak to jest mieć dobre sprawne i nie psujące się auto. Z negatywnych rzeczy to jest brak nawigacji na Polskę - tragedia w takiej klasie auta. Tu się BMW nie popisało.
231 koni jest w 100% wykorzystane.
W porównaniu ze skrzynią automatyczną DSG z o klasę niższego passata to w BMW automat jest totalną porażką. Zmiana biegów jest zbyt mocno odczuwalna. Żeby wykorzystać moc silnika 3 litrowego trzeba zmieniać biegi ręcznie jednak to skutkuje większym spalaniem.
System kontroli trakcji rewelacja. Warto dołożyć 15 tysiaków na system dynamics drive jest świetny. Może sprawiać problemy na początku, chodzi o to że kierownica obraca się 0,7 obrotu, ale za to na zakrętach samochód wogóle się nie przechyla.
Do skórzanych foteli przydała by się wentylacja, ja akurat nie mam.
Mam 2 małe szkraby, 2 foteliki wchodzą na tylne siedzenie spokojnie i jeszcze między nie może ktoś ze spokojem usiąść.
Szumi przy większych prędkościach.
Jak pisałem wyżej jeżdżąc w trybie M zużycie jest na poziomie 10,5 - tak pokazuje komputer.
Jeżeli kogoś ctać na nowy to polecam, ja kupiłem roczny i sporo tańszy. Ale nawet nowy jest wart swojej ceny.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 231KM 170kW [l/100km]

9,5