Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Maniek Koniuszko, 12 lat temu
Silnik 530 d 231KM 170kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 5 E60 Sedan 530 d 231KM 170kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Potężny moment obrotowy, doskonałe przyspieszenie, niewielki apetyt na paliwo
E60 jest jednym z najładniejszym sedanów w klasie premium. Jak na razie jestem zachwycony ogólem..
Silnik pracuje doskonale w każdym zakresie obrotów. Moc 231km. Jest bardzo cichy i elastyczny. W połączeniu ze skrzynią automatyczną dają dużą frajdę z jazdy. Pięknie brzmi.
Automat w E60 3.0d jest ponad przeciętny. Faktem może być przyspieszenie które i w manualu i w automacie wynosi 6.8 do setki. Biegi skrzynia przełącza niezwykle gładko i precyzyjnie. Ten silnik polecam tylko w połączeniu z automatem.
Jak to na BMW przystało prowadzenie samochodu jest idealne a auto jest wyważone 50/50. Mój model ma sportowe ustawienie twardości zawieszenia, które sprawia, że jazda po zakrętach to prawdziwa frajda.
Co do widoczności nie mam zastrzeżeń.
Ergonomia - idealna. I drive mimo różnych opinii użytkowników jest łatwy w obsłudze. Wszystkie przyciski dobrze widoczne i rozmieszczone intuicyjnie.
Ogrzewanie posiada wiele możliwości ustawień i programów pracy. Poza ustawieniami automatycznymi możemy regulować podgrzewanie siedziska lub oparcia w fotelach przednich, nawiewy dla pasażerów tylnej kanapy oraz funkcja REST która przydaje się do ogrzewania pojazdu na wyłączonym silniku.
Ilość miejsca jest zadowalająca. Przydaje się środkowy podłokietnik który jest bardzo wygodny i szeroki. Przestrzeń dla pasażerów z tyłu jest na dobrym poziomie.
Auto jest wyciszone idealnie, Wewnątrz ciężko rozpoznać, że jedziemy dieslem... Można swobodnie rozmawiać nawet przy bardzo dużych prędkościach.
Samochód mam kilka miesięcy więc niewiele mogę powiedzieć o kosztach eksploatacji. Na pewno na uwagę zasługuje zużycie paliwa które przy tak dużej pojemności pozytywnie zaskakuje. Na trasie jadąc spokojnie bez najmniejszego problemu zużywa 6.3 l/100km. Jazda w mieście w okresie zimowym na krótkich odcinkach to około 1l/100km średnio. 30% jazdy po mieście i 70 % jazdy w trasie to średnia 8.8 l/100km
Auto 5 - 7 letnie znaleźć w dobrym stanie nie jest łatwo. Są tak zwane okazje nawet po 45 tyś zł i trafiają się czasem rarytasy z Polskiego salonu z pierwszej ręki za ponad 70 tyś zł. Dobrego auta raczej nie uda się kupić tanio...
Jak na razie odpukać ...
Dużo czytałem o usterkach tego silnika ( urywające się klapki w kolektorze, uszkodzenia konwertera w skrzyni biegów i wiele innych przypadków ) i odnoszę wrażenie, że większość tych usterek jest powodem bardzo dużych przebiegów tych samochodów. W Polsce większość e60 3.0d 5 - 7 letnich ma przebiegi rzędu max 200 tyś km. w ogłoszeniach. Niektóre z nich przed korektą miały spokojnie ponad 400 tyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 231KM 170kW [l/100km]

8,1