Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

BMW Seria 5 E60 Touring 523 i 177KM 130kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Trudno dokonać jednoznacznej oceny. Mój egzemplarz pochodził z Niemiec. Nie wiem, czy Niemiec płakał jak sprzedawał, ale ja po jego zakupie miałem ochotę. (9-letnie auto z przebiegiem 180 tys. km.) Bardzo szybko dały o sobie znać wszystkie zaniedbania poprzedniego właściciela. Zbyt długie odstępy pomiędzy wymianami oleju zrobiły swoje, trzeba było zrobić remont silnika, podobnie było z automatyczną skrzynią biegów. Olej w skrzyni też się wymienia!!! Pierwsze dwa lata to nieustanne problemy, ale po doprowadzeniu do porządku BMW odwdzięczyło się, komfortem i rewelacyjnym prowadzeniem. Było warto.
Sześciocylindrowa rzędówka o mocy 177 km osiągami nie powala na kolana, ale w codziennym użytkowaniu sprawdza się całkiem dobrze. W trasie nawet z czterema osobami na pokładzie nie ma problemu z wyprzedzeniem TIR-a. Przyjemnie wkręca się na obroty a przy trybie sport robi się jeszcze przyjemniej.
Automat ZF-a płynnie zmienia biegi bez zbędnej zwłoki.
Komfortowe zawieszenie i rewelacyjne prowadzenie. 17-calowe felgi są idealnym kompromisem.
Jak wino - z wiekiem pięknieje.
Bardzo dobra widoczność. Mały minus za zbyt małe lusterka.
Trzeba się przyzwyczaić, szczególnie po przesiadce z japończyka.
Latem chłodzi, zimą grzeje. Wszystko OK.
Cztery osoby mogą komfortowo podróżować i nie będą narzekać na brak miejsca. Problem może się pojawić dopiero przy wzroście powyżej 195 cm.
Nawet przy prędkościach powyżej 140 km/h można normalnie rozmawiać.
Samochód klasy premium to oczywiste, że tanio nie będzie, nawet gdy omijamy ASO. Tarcze plus klocki przód z wymianą około 1500 zł, olej plus filtry z wymianą 650 zł. Itd.
Opisuję 16-letni egzemplarz z przebiegiem ponad 350 tys. km. Drobne usterki się zdarzają, ale nie są szczególnie częste i uciążliwe.
Trudno dokonać jednoznacznej oceny. Poważnych usterek było kilka, ale mogły wynikać z zaniedbań poprzedniego właściciela. Po doprowadzeniu auta do porządku od czterech lat nie miałem żadnych poważnych usterek. Odradzam zakup sprowadzanych z Niemiec „okazji”. Potrafią wydrenować kieszeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 523 i 177KM 130kW [l/100km]

11,1