Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

Silnik 530 Xi 258KM 190kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 5 E60 Touring 530 Xi 258KM 190kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne
zrobiłem ok 40 tys km od zakupu , auto pochodzi od 1 bogatego włąsciciela z Austrii i moze dlatego nie ma z nim wiekszych problemów bo było zadbane. troche brakuje mi miejsca w bagazniku przy 2 dzieci .
wspaniały dziwiek , dobre zuzycie gazu (Volvo AWD w manualu i 50KM mniej paliło 1 litr mniej gazu ). bierze ok 1 l /3 tys km oleju ale widzę ze nie był wymieniany separator . przy nastepnej wymianie oleju zmienie separator i mam nadzieje ze zuzycie spadnie . szkoda ze nowsze modele są juz na bezposrednim wtrysku bo bede musiał kupić Mercedesa lub Volvo(LPG)
skrzynie mam automat ale nie dało sie jej wybrac z listy w tym opisie . jest rewelacyjna . tryb sport i reczna zmiana dodają uroku ale w moim przypadku liczy sie komfort . naped na 4 koła tez jest lepszy niz w Volvo
bezposredni i czuły , jak w sportowym aucie .
w porównaniu do V70 trudniej mi było parkowac nawet mimo czujników, wymaga pzyzwyczajenia .teraz jest ok .
wszystko pod reką
mam webasto fabryczne w tym aucie i juz wiecej nie kupie auta bez tego wynalazku . w zimie wsiadasz do cieplutkiego auta a zuzycie paliwa na to rozgrzanie jest duzo mniejsze niz podczas normalnej jazdy -jezdzac na gazie w zimie tankuje duzo rzadziej benzynę niz w lecie . silnik tez jest od razu podgrzany. latem klima tez jest super sprawna
miejsca jest dosyć ale mercedes e-klasy jest wiekszy
jedno z najcichszych aut jakimi jeżdziłem , nawet nowsza siodemka jest głosniejsza .
od razu po zakupie załozyłem gaz wiec koszty nie są duze . na rynku jest mnóstwo zamienników a i czesci w ASO są juz w przystepnych cenach .
auto w zakupie nie jest tanie bo mozna kupic nową dacie za 10 letnie BMW ale warto .
głupiał czujnik poziomu płynu spryskiwacza -teraz nie działa.cały czas pokazuje brak płynu poza tym bez problemów.
zaskoczyła mnie klema inteligentna , a raczej uszkodzony regulator napiecia. przez jego wadę wystrzeliła klema na stacji benzynowej i auto zostało unieruchomione na noc . koszt regulatora 190zł -oryginał Valeo , w klemie siedzi narazie opornik

LPG - zużycie paliwa dla silnika 530 Xi 258KM 190kW [l/100km]

13,0