Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 5 E60 Touring 530 d 218KM 160kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten silnik to poezja
Inne : Pękają kolektory wydechowe
Auto bardzo dobre! Mam z filtrem dpf i dalej seryjny. Wahacze powoli wymieniam oryginalne! Niemożliwe? A jednak, trzeba tylko sięgnąć głębiej do kieszeni i nie kupować najtańszych!!! Generalnie auto godne polecenia a silnik 3.0 218km jest pancerny! Skrzynia perfekt, generalnie mógłbym w samych superlatywach go opisać.... Wiadomo usterki są niektóre bardzo drogie, ale nie warto odkładać na później czegoś. A tak nawiasem niektóre cześci czy usterki są tańsze od.... Opla. Więc jeżeli ktoś boi się bmw to mówię w prost.... Niema czego się bać, pod warunkiem że niema 150tys przebiegu :p bo te auta nie istnieją z takim przebiegiem!!!!
Silnik 218 koni mocny i naprawdę potrafi wcisnąć w fotel nie paląc przy tym dużo :) kultura pracy moim zdaniem bardzo dobra a i żywotność silnika prawidłowo eksploatowane liczona jest w latach świetlnych o czym wiedzą Ci wszyscy z komisów i robią z 700 tys 150 i te silniki smigaja jak noweczki
Bardzo balem się automatu ale powiem że w bmw jest skrzynia produkcji ZF 6HP Bardzo fajnie pracuje i ma 6 biegów Jedyna awaria przy przebiegu 200tys zaczął falowac obrotami przy 80km/h..... Regeneracja konwertera wymiana oleju i auto dalej jeździ idealnie :)
Po przesiadce z Audi myślałem że nie działa wspomaganie :p układ jest bardzo precyzyjny i daje dużo frajdy, po prostu czuć te auto i wiesz gdzie i kiedy jedzie Jednak przekładnie siadają.... Mam nową serio to mie jest duży koszt :p
Przód z aluminium reszta stalowa Generalnie najładniejsza beemka jaka kiedykolwiek powstała
W kombi wszystko dobrze widać ale PDC jest potrzebne również z przodu bo przód jest długi
Wszystko pod ręką.... To przecież bmw a nie Passat
Szybko się nagrzewa klima hmmm może nie zamrażalnik ale dobrze dziala
Z przodu ok z tyłu trochę mniej miejsca Mam 2 metry i jest mi mega wygodnie a za mną ludzie też się mieszczą i nie stekaja a jeździmy w dalekie trasy :)
Jeżeli jest panorama to lekko wyje wiatr ale zasloniecie jej daje przyjemna ciszę
Ceny części są niskie w porównaniu do konkurencji należy uważać na mechaników.... Widzą bmw i pompowanie kół 500zl więc jeżeli umiesz coś zrobić sam bądź masz sprawdzonego mechanika to portfel twój nie ucierpi
Auto jak każde się psuje Ale noe popadajmy w obłęd... Jeżeli ktoś mówi że ma auto np 5 lat i nic nie robił tzn jedno... Te auto to skarbonka Nawet Tico wymaga czasem wkładu
Nigdy auto nie odmówiło posłuszeństwa.... Zawsze dojeżdża do celu W przyszłości szkoda mi będzie go sprzedać

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 218KM 160kW [l/100km]

8,2