Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Janusz, 12 lat temu
Silnik 530d 245KM 180kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 530d 245KM 180kW 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : rewelacyjny komfort, poprawa w stosunku do poprzednika i o długość przed konkurencją.
Auto świetne, przy cenie przekraczającej znacznie 300k PLN, otrzymuje się to czego się oczekuje. Wydaje mi się, że jestem świadomym użytkownikiem i trudno byłoby mi wybrać inne auto.
silnik genialny, skrót BMW to jednocześnie synonim doskonałych silników.
Automat sportowy, joystick działa perfekcyjnie ale jak by miał działać w nowym aucie? Troszkę przeszkadza mi gałka zmiany biegów, mogliby wreszcie z niej zrezygnować i zrobić dodatkowe miejsce np. na napoje, drobiazgi itp. Merc poradził sobie z tym problemem więc czas na BMW.
Układ jezdny trochę inny niż nauczył nas BMW.. Jakby inna radość z jazdy, bo jest to przecież znowu większy i cięższy pojazd niż poprzednik. Trudno mi porównać do innych bo nie jechałem niczym lepszym (merc i audi są 100 lat za BMW) a przyzwyczajony byłem wcześniej bardzo do E60.
Widoczność jak na ten typ auta w normie a plusem są kamery dookoła pojazdu - z wszystkich stron, znacznie ułatwiające manewrowanie w ciasnych warunkach szczególnie płci pięknej.
Jako użytkownik BMW (także X5 a wcześniej E60) trudno mi wyobrazić sobie coś lepszego.. Po sprzedaży E60 chciałem kupić mercedesa E klasę, ale kilka jazd próbnych skutecznie wyleczyło mnie z tego pomysłu. BMW to jakby wyższa klasa pod każdym względem, nie tylko z uwagi na przyzwyczajenia.
nowe auto, trudno by było inaczej niż doskonale.
przestrzeń doskonała.
Wyciszenie znacznie lepsze niż konkurencja. Przy run flatach, których się obawiałem komfort jest jak u konkurencji na tradycyjnych oponach. Diabeł tkwi w numerze jaki BMW wywinęło konkurencji i nową serię 5 zbudowało na płycie z serii 7. W związku z tym aby konkurencyjny Audi A6 czy Merc E klasa mógł się porównać pod względem komfortu, wyciszenia to musiałby być zbudowany odpowiednio na płycie A8 lub S klasy... BMW skutecznie wybiegło w przód i uciekło o całą długość konkurencji, choć trudno nie zauważyć że autko stało się bardziej ociężałe wizualnie.
zużycie jak w poprzedniku, na bardzo przyzwoitym poziomie. Robiąc dużo tras nie przekraczam 10 litrów przy dynamicznej jeździe a przy eko można bez trudu zejść poniżej 7. Choć w mocnych korkach widziałem i 16 litrów/100km na komputerze.
stosunek jakości do ceny chyba dobry, bo jednak cena jest wysoka i można za te pieniądze postawić domek na wsi a z drugiej strony po przejechaniu 20 000 km, dodał bym jeszcze coś z wyposażenia.. czyli gotowy byłbym zapłacić nawet trochę więcej.
przez 20 000 km nie zdążyłem jeszcze mieć problemów z drobiazgami.
nowe auto, więc nie wiem czy trafna jest ocena \"doskonałe\", bo gdyby cokolwiek się trafiło z awarii to byłoby zdecydowanie poniżej \"bardzo źle\" na szczęście jest OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 530d 245KM 180kW [l/100km]

8,2