Szukaj

Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Touring Facelifting

Tomek JG, 11 miesięcy temu
Silnik 520d 190KM 140kW
Rok produkcji 2015
Przebieg: 213 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
BMW Seria 5 F10-F11 Touring Facelifting 520d 190KM 140kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
4,79
11% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Bardzo wygodny samochód dla rodziny 2+2. Sporo przestrzeni na dziecięce duperele. Zdecydowanie długie trasy nie stanowią w nim wyzwania. Chcesz 1000 km dziennie; wciskasz start i docelowo stop.... już! Tak to wygląda w tej "5-ce". Wersja Luxury oferuje bardzo bogaty pakiet wyposażenia, więc co chwila cieszysz się z nowych gadżetów. Począwszy od prognoz pogody na daną lokalizację w ramach ConnectedDrive aż po HUD i aktywny tempomat, kontrolę pasa etc.... Auto praktycznie bez usterkowe w ramach przejechanych 60k km przez rok . Serwisy okresowe to jedyne wydatki jak dotąd.
Wrażenia
5,0
Silnik
Mogłoby być tej mocy nieco wiecej, ale jeśli nikt nie planuje podbijać rekordów na Nürnburgring rodzinnym kombi to będzie w 100% zadowolony!
5,0
Skrzynia biegów
Zmiany biegów praktycznie nie odczuwane. W trybie Comfort (czyli tym, w którym będziesz jeździł w 90%). Gładko, bez szarpnięć, smooth as hell ;). Na Sporcie luuuubi pociągnąć na biegach ale to taka jego rola. W EcoPro tasuje jak kurpier w kasynie, wszystko po to, aby z kolei kropelki na stacji "ciurczyły" powoli! Reasumując, zwarta solidna konstrukcja z bawarską szachownicą.
5,0
Układ jezdny
Jeśli nie miałeś auta z pneumatyką z tyłu to szykuj się na płynną, delikatną a zarazem pewną w zakrętach jazdę. Doganiasz kolumnę samochodów i zastanawiasz się dlaczego oni w zakrętach "pchają" swoje samochody???? Kiedy wyprzedisz i spojrzysz na zegary to ... zdejmiesz nogę z gazu i wątpliwości ustąpią :). Obuty w kapcie o rozmiarze 245/45r18 działa wyśmienicie.
5,0
Karoseria
W 3 letnim aucie o przebiegu ponad 200k km bez zastrzeżeń! Ognisk korozji 0, spasownie elementów 10, w środku zero "świerszczy".
Komfort
4,0
Widoczność
Grube słupki z przodu to na początku wadziło, ale po kilku wspólnych km nie mam z nimi problemu. Z 2 strony patrząc w razie czego, chronią nasz główny programator.
5,0
Ergonomia
Intuicyjność była u mnie budowana na wcześniejszym modelu e91 więc, jeśli ktoś z was jeździł wcześniej np. z idrive to wszystko na swoim miejscu. Jesli to 1szy idrive, to 1h w garażu i Mamy To!
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Dodatkowe zimowe ogrzewanie zdaje egzamin! Natomiast, latem, jak i zimą z panelu Bmw Remote (instalujemy w smartfonie) możemy uruchamiać ogrzewanie jak i wentylację.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Przy moim wzroście 186 cm, jeśli ktoś o podobnych wymiarach miałby siedzieć za mną to było by nam ciasno. Albo jemu a mnie wygodnie albo na odwrót! Tu nie ma złotego środka. Jeśli natomiast, masz dzieci i to one głównie będą podróżowały z tyłu .. jest więcej niż OK!
5,0
Wyciszenie
Przy prędkościach autostradowych rzędu 130 - 140 km/h jeśli dzieci z tyłu zasnął, z przodu możemy z żoną szeptać aby ich nie obudzić. Pod tym kątem rewelacja!
Ekonomiczność
5,0
Koszty utrzymania
Jedynie koszty paliwa + okresowe serwisy(olej+filtry etc)
4,0
Stosunek jakość/cena
Auto kupiłem z 2 ręki, więc największy spadek wartości przyjął na siebie ktoś inny. Należało by się jednak zastanowić nad inną rzeczą w tym momencie; skoro auto ma już ponad 200k km i 3 lata, i nic nie trzeszczy, lata, wibruje, świerszczy etc... to materiały są raczej dobrej jakości. Ilość spinek montujących boczki drzwi jest odpowiednia, jakość skór (bez przetarć, pęknięć, załamań) zacna, to stąd 4*. Jedna w dół ponieważ widziałem fakturę zakupu z salonu! Aaaa
Niezawodność
5,0
Drobne usterki
Jak dotąd, jedynie przez własne gapiostwo złamana tylna kratka nawiewu. (koszt usunięcia w ASO 220 pln)
5,0
Poważne usterki
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 520d 190KM 140kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,2
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,1
Maksymalne średnie zużycie paliwa
7,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
BMW Seria 5 F10-F11 Touring Facelifting