Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Touring

Zadowolony, 11 lat temu
Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
BMW Seria 5 F10-F11 Touring 520d 184KM 135kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Sylwetka auta jest rewelacyjna. Spalanie bardzo dobre do tego ten komfort. Zobaczymy jak przeżyje pierwsze przeglądy;)
Po przejeździe nawet 1000 km mam ochotę jechać dalej. Nie czuje zmęczenia a jazda sprawia ogromna przyjemność. Obsługa wnętrza prosta a funkcje i nawigacja profesjonalna to najwyższa półka . Bagażnik bez zastrzeżeń ,pojemny i do tego to banalnie proste rozkladanie siedzeń tylnej kanapy. Komfort,bezpieczeństwo,ekonomia to największe atuty tego dużego auta. Zresztą nie ma sie co dziwić skoro prawie wszystko przeniesiono do tej 5 ki z 7 ki.
Jestem pozytywnie zaskoczony tym silnikiem który przy 1,8 t radzi sobie całkiem nieźle . Oczywiście nie można marzyć tutaj o sportowej jeździe jednak jako spokojne rodzinne kombi radzi sobie bez najmniejszych problemów.
Jako ze wcześniej używalem 7 biegowej skrzyni mercedesa to porównanie tej 8 biegowej skrzyni bmw wypada na korzyść auta z szachownica. Zmiana biegów prawie niezauwazalna. Skrzynia bardzo dobrze zgrana z silnikiem.
Prowadzi sie bardzo dobrze ale przy większych predkosciach i wietrze trzeba trochę pilnować.
Z tym trochę gorzej,ale dla tego powinno sie brać dodatkowo pomoc przy parkowaniu,jeśli można to i kamerke. Wtedy problem z głowy. Można sie jednak przyzwyczaić ale należy unikać małych przestrzeni do parkowania. W czasie jazdy warto zainwestować w system ostrzegawczy zmiany pasa ruchu.
Zadowalające. Naprawdę nie można sie niczego doczepic.
Przestrzeń z przodu rewelacyjna. Miejsca bardzo dużo. Fakt ze dopiero po paru set kilometrach ustawilem siedzenie tak by pasowało idealnie. Miejsca jednak obojętnie jak sie siada dużo.
Cisza jak w sypialni. Silnika nie słychać,nawet przy minusowych temperaturach. Na autostradzie słychać tylko szum opon ale nie na każdej nawierzchni.
Tutaj kolejne dobre doświadczenie. Napewno daleko do średnich podanych przez producenta ale jak na ciężar i wielkość auta rewelacja. Na autostradzie nie przekraczając 140 km/h do 6 l, przy szybszej jeździe do 8l. Po mieście nie przekroczylem 7,2l co mnie najbardziej zaskoczyło. Jadąc bardzo spokojnie poza miastem nie przekraczając 100km/h spalanie lekko ponad 5l.Ogolnie przy pełnym zbiorniku spokojnie robię ponad 1000 km co mnie bardzo zadawala. Przeglądy jeszcze przedemna. Pozyjemy,zobaczymy.
Cena oczywiście wysoka,jednak porównywalna do A 6 czy E klasy. Jednak to kwestia gustu co sie wybierze. Emocje jak dla mnie większe w f11. Moje liczenie jest takie.: Kupując samochód za 50 tys i sprzedając je za 8 lat dostanę jeszcze swoją cenę. Kupując samochód za 25 tys i sprzedając je za 8 lat nie dostanę prawie nic. Więc za przyjemność jazdy warto dać.
Odpukac,narazie bez najmniejszego drobiazgu.
Bez usterek. Jedynie co mnie trochę drażni to bardzo szybkie zużycie tylnich klocków hamulcowych. W porównaniu do przednich to różnica 30 tys km. Maksymalnie 40 tys km to za mało jak na takie auto. Podobno wymiana klocków to ok.350€ Zaznaczam ze nie hamuje przesadnie i za dużo. Podobno to jakaś wada konstrukcyjna w modelach f10,11

On - zużycie paliwa dla silnika 520d 184KM 135kW [l/100km]

6,7