Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Touring

Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2012
BMW Seria 5 F10-F11 Touring 520d 184KM 135kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Duże, wygodne auto, z którego jestem zadowolony. Brakuje miejsca w środku, jak na takie gabaryty zewnętrzne. Ja mam 175 cm wzrostu i z przodu na nogi mam miejsca z lekkim zapasem, nie wiem co bym miał robić gdybym miał 2 metry wzrostu... Długie podróże nie męczą w ogóle, pewnie przez fotele "komforty" i gabaryty samochodu Mogło by być nieco bardziej miękko zestrojone zawieszenie, ale wtedy nie prowadziłby się tak dobrze -coś za coś.
Kupiłem auto po leasingu, z pełną historią, kiedy miało prawie 130 k km. Zrobiłem 15k km bez żadnego problemu. Wydaje mi się, że te wszystkie złe opinie o tym silniku, to jest jak ze wszystkimi skomplikowanymi autami nowszego typu: największym problemem zawsze jest poprzedni właściciel i jego zaniedbania. Jeśli serwisować i używać z głową, to nic się nie wydarzy. Oczywiście, mogło by być ciszej, ale to diesel, więc nie ma się czego spodziewać. No i oszczędny też jest.
Tu nie mam żadnych, ale to żadnych zastrzeżeń. To już któreś moje auto w automacie i ten jest prawie niezauważalny. Zmiany biegów są płynne, biegi dobrze dobrane, skrzynia działa "w tle". Tryb manualny to raczej gadżet, użyłem kilka razy, bo kickdown działa tak jak powinien. Wymiana oleju z filtrem (miską) po zakupie i wszystko gra.
Mogło by być trochę bardziej komfortowo, ale w zamian za to mamy bardzo precyzyjne prowadzenie. W porównaniu do E90 jest dużo bardziej wygodnie, w porównaniu do starego Volvo S80 jest mniej wygodnie. Ale w zamian prowadzenie jest jak po sznurku, zwłaszcza jak na tak duże i ciężkie auto.
Nie wiem co mam tu oceniać. Jeśli lakier, no to jest ok, nie rysuje się jak japońskie, brak rdzy. Jeśli np. wielkość drzwi i kąt ich otwarcia i takie rzeczy, no to bardzo przemyślane, zwłaszcza podnoszona sama szyba w tylnej klapie i naprawdę duże drzwi otwierane prawie od kątem prostym.
Duże lusterka, duże szyby, kamera cofania, małe słupki To wszystko daje maksymalny wynik
Mogłoby być więcej schowków, albo większy schowek w drzwiach. A tak poza tym wszystko pod ręką, na miejscu i intuicyjne.
Dwustrefowa klimatyzacja działa tak jak chcę. Sama dobiera sobie bieg wentylatora, skąd ma dmuchać,etc. I robi to dobrze. Jedynie nie potrafię tego rozgryźć że czasami dmucha mi ciepłe powietrze na nogi, kiedy mam ustawione w lato powiedzmy 23 stopnie...
Jak pisałem, przestrzeni mogłoby być więcej. Fotele przednie nie odsuwają się jakiś bardzo daleko. Za to z tyłu wydaje mi się, że jest więcej miejsca. Bardzo duży bagażnik.
Wyciszenie jest dobre, silnik słychać w korkach, ale nie byłem tego świadomy, dopóki nie uruchomił się system start-stop. Kiedy silnik gaśnie na skrzyżowaniu, to zauważasz, że największy hałas robisz dla siebie ty sam. Potem silnik odpala i czar pryska
Nie jest to takie auto, ale jeśli trzymać się wytycznych, to nic takiego się nie dzieje, przynajmniej u mnie.
Jak zwykle, mogłoby być taniej ;-) na nowy mnie nie stać, a za zadbany egzemplarz dałem prawie 60k PLN. W zamian prawie nic nie dokładam...
Z tego co kojarzę, to chyba nic się nie popsuło. Tylko serwis pozakupowy (oleje, filtry, dwa amortyzatory, bo jeden był wylany) i wszystko działa
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 520d 184KM 135kW [l/100km]