Lista ocen BMW Seria 7 E32 (98) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~psich1cer
Sedan 740 i V8 286KM 210kW
Jest to moj pierwszy automat i jak narazie jest naprawde idealnie. Przy spokojnej jezdzie biegi zmieniaja sie idealnie, jedynie delikatnie czuc (i to nie zawsze) zmiane. Na trybie sportowym przy agresywnej jezdzie zmiane biegow czuc za to za kazdym razem - po prostu przy przelaczaniu na wodolny wyzszy bieg auto po raz kolejny prawie katapultuje nas do przodu: niesamowite uczucie. Proponuje ostrzegac pasazerow przed przelaczeniem skrzyni w...
~Darek Mikołajczak.
Sedan 735 i 211KM 155kW
Automat ZF, już 2 bo w pierwszym poprzedni włascicel wymienił olej, ale jakiś baran nalał go zdecydowanie za mało i pokonała 20 tys. z połowa oleju (!) a późneij się rozpadła. Kosztowało mnie to 2 tys. za inna uzywana skrzynię i tej juz pilnuję. Oprócz wyraźnego zuzycia tarczek nic jej nie dolega, a biegi zmiania super. Trzeba jej oddać, ze ja zrobiłem na niej 90 tys. a naprawdę nie mam pojęcia ile miała wczesniej. Fajne programy sport, eko i...
~Marek36
Sedan 740 i V8 286KM 210kW
5 stopniowy automat firmy ZF. Zmienia biegi płynnie, chociaż przy redukcji czasami delikatnie szarpnie, ale w serwisie BMW powiedzieli mi, ze to normalne przy tym przebiegu i nie należy się niczym przejmować. Skrzynia pracuje bez zarzutu, nalezy tylko dbać o regulraność jej przeglądów (olej, filtr) to napewno się odpłaci bardzo długą pracą. Na mojej 735i miałem 460 tys. i 4 biegowy automat działał bez zarzutu, a ten jest jeszcze lepszy.
~Basti
Sedan 735 i 211KM 155kW
Skrzynia doskonała.Biegi zmienia płynnie bez żadnych zgrzytów itp.Wbrew temu co sądzą niektórzy jest bardzo trwała.Wystarczy dbać(przecież o wszystko jak się nie dba prędzej czy poxniej się podda). Tryb sport,zima i ekonomic pozwalają wybrać jak chcemy jeździć.Sportowy tryb zmienia biegi jeszcze szybciej niż w normalnym trybie.
~alpina325
Sedan 735 i 211KM 155kW
jeśli chodzi o manuał to jak najbardziej dopóki nie zaczniemy palenia gum, synchronizator lubi zawieść, automat w M70 - tarczki często padają podobnie w M30 i M60 podobnie jak w każdym bmw jedynie słuszne skrzynie automatyczne na linkę w e32 od 86 do 87r
~Bukol
Sedan 730 i 188KM 138kW
Początkowo miałem wątpliwości czy 4-ro biegowa skrzynia nie będzie powodować nadmiernego hałasu na trasie, jak to ma miejsce w przypadku porównywalnych Mercedesów klasy W126 w silnikami rzędowymi. Jednak skrzynia BWM jest zestrojona idealnie.
~rafal
Sedan 735 i 211KM 155kW
Mam automat - jest po prostu doskonaly, doskonale dobiera biegi, przy dowolnej predkosci, zawsze jak sie docisnie nastepuje redukcja i ogien - bardzo przydatne przy wyprzedzaniu :-) Biegi wchodza gladko, po prostu BMW.
~maciej.bukowski1@wp.pl
Sedan 730 i 188KM 138kW
Automat 4-ro biegowy. Bardzo ładnie zmienia biegi, mimo wieku i przebiegu. Wolę jednak strowanie w starszym Mercedesach, gdzie można było łatwo zredukować na 3 bieg, co przy wyprzedzaniu pomagało.
~jacek
Sedan 730 i 197KM 145kW
automat 4-stopniowy, zmiany przełożeń prawie nie wyczuwalne, praca bardzo spokojna, dobrze dopasowany do chakteru silnika, trochę za duże straty mocy, ale przy takim przebiegu ma prawo...
~gesrt starszy
Sedan 735 i 211KM 155kW
w mojej 1 mialem automat-nie dzialal kick-down wiec wydawala mi sie mulaca,wole jednak stare skrzynie automat mercedesa,sa trwalsze,teraz mam manuala i wiecej pytan nie ma