Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

marko, 16 lat temu
Silnik 735 i 211KM 155kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 7 E32 735 i 211KM 155kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : prosty i niezniszczalny.
bardzo udany model,inżynierowie bmw spisali się na medal,auto się bardzo powoli starzeje,jak ma lakier w bdb stanie i wypaśne felgi,nie wtajemniczeni przechodnie myślą,że to nowe auto(spotkałem już się z czymś takim)
jak go kupiłem silnik był bardzo ospały jak na 3.5,słabo się wkręcał,a pod maską jak by było stado bocianów,dotarłem zawory,wymieniłem wałek i dzwigienki,silnik momentalnie wyszedł z letargu,pracuje równiótko i powrócił efekt łamania fotela, powyżej 3tyś obr wystrzeliwuje jak z procy:) jak e32 to tylko 3.5 m30.
jednym słowem nie do zajechania(oczywiście manual) z automatami bywa różnie.
prowadzi się świetnie szczególnie w zakrętach,idealnie rozłożony środek ciężkości.
do przodu i na boki świetna,do tyłu gorzej(wina przyciemnionych szyb)
wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki,kierowcy innych modeli bmw poczują się tu jak w domu.
ogrzewanie zimą nie jest najlepsze,trochę czasu musi upłynąć żeby ogrzać ten salon,mam klimę z wentylacją nie ma żadnego problemu.
posiadam wersję long,z tyłu jest ogrom miejsca na nogi,nawet kilkuset kilometrowe trasy nie sprawiają kierowcy i pasażerom katorgi,wszyscy wysiadają uśmiechnięci i żeścy:)
często jeżdżę po niemieckich autobahnach,prędkość podróżna 180km/h,do wnętrza dobiega tylko lekki szum.
nie ma tragedii,spalanie gazu w mieście 15litrów w trasie 10.Znajomy ma mondeo i pali tyle samo.
mieć tak wiele za tak niewiele?.to tylko bmw e32
jeszcze nigdy mnie w trasie nie zawiódł,psują się drobiazgi, u mnie klamka drzwi,centralny zamek.
poważnej usterki nie odnotowałem(chyba dlatego,że na czas wszystko wymieniam)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 735 i 211KM 155kW [l/100km]

12,3