Lista ocen BMW Seria 7 E65 Sedan (30) - Silnik

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Greg Belial
Sedan 745 d 330KM 243kW
Tu ocena moze być tylko jedna - Max . Silnik to petarda - nie ma sie co bać tego poliftowego V8 - jest pancerny - nawet dużo bardziej niż przedliftowe 3.0 d - silnik stworzony przez Bmw zeby zdeklasować silnik 4.2 V8 d w audi (wzór V8 d w klasie)-No i sie im udało - zrobili zarabisty silnik do długich tras i maxymalnych przebiegów - pod niego była specjalnie wzmocniona skrzynia zf 6hp32 wytrzymująca do 850 nm momentu obrotowego...do tego...
~Laptor
Sedan 730 d 218KM 160kW
Powiem szczerze, że silnik robi wrażenie pod maską, szczególnie jak ktoś przesiadł się z 2.0L a otwiera maskę, która ma przygotowane miejsce na V12 :D. Pod maską 730d mamy idealne 2 miejsca na turbiny (bardzo łatwo robi się tutaj BiTurbo). Silnik się nie grzeje, bardzo fajnie chodzi te 6 cylindrów i tylko prosi się aby je uwolnić jakimś wydechem... W każdym razie uważajcie na termostaty i wtryski. Ja robiłem próby i podpinałem kompa by upewnić...
~Waldemar
Sedan 740 d 258KM 190kW
Jest ok.Do silnika sie nie dotykam od roku.Tylko trzeba sie przyzwyczaic ze w e65 zawsze bedą jakies błedy na kompie.A to od swiecy zarowej, a to od klapy tylnej pomimo ze dziala, a to od egra pomimo ze nowe itp.Nie wplywa to w zaden sposob na jazde i dzialanie.
~methoss84
Sedan 730 d 231KM 170kW
no tu też szału nie ma niestety przez okres uzytkowania tego samochodu nazbierała sie gruba lista wyienionych sprzetów no cóż taka to już jest motoryzacja nie ma aut które sie nie psuja mój samochód troche przejechał wiec moge sie wypowiedzieć bo wiem co mówię
~Maciek
Sedan 730 d 231KM 170kW
Świetna kultura pracy, nieźle osiągi chociaż mogło być być lepiej ale mi starcza w zupełności. Niskie zużycie paliwa. Silnik bardzo trwały 250 tyś (na liczniku;) ) i nie mu nie dolega, znany przez mechaników. Najlepszy wybór w tym samochodzie.
~Luca
Sedan 730 d 218KM 160kW
Silnik oceniam bardzo pozytywnie, kultura pracy, bezawaryjność, ekonomiczność i stosunkowo sensowne osiągi. Nie odkryję ameryki mówiąc, że to najlepsza jednostka BMW co potwierdzają liczne tytuły i nagrody od niezależnych firm czy prasy motoryzacyjnej.
~rmysza
Sedan 730 d 218KM 160kW
Uważam że silnik 3,0d jest w zupełności wystarczający do tego samochodu. Bardzo elastyczny i ekonomiczny. Po rozgrzaniu wysoka kultura pracy ( chodzi jak nie diesel), a po wkręceniu na obroty słychać jakby prowadziło się V8
~LONG LIFE
Sedan 730 i 231KM 170kW
Jestem przerażony ,po zatankowaniu na normalnej stacji przy trasie z Zakopanego zaczoł tracić moc.W serwisie stwierdzili że to wina paliwa,oby wszystko skończyło się dobrze. Ale co potem?
~dawid
Sedan 745 i 333KM 245kW
Silnik ma dwa problemy - szybko padają uszczelniacze zaworowe i niesławna rurka w silniku. Obie części są tanie - w granicach 300zł, natomiast robocizna to 3-4tyś za każdą z usterek.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 7 E65 Sedan
11,5
16,0
~sebastian90
Sedan 730 d 231KM 170kW
Silnik jest dynamiczny i jak na tę klasę oszczędny. Dźwięk 6 cylindrowej jednostki BMW jest świetny. Mimo wszystko teraz wybrał bym wersje z V8 ze względu na jeszcze lepsze doznania.
BMW Seria 7 E65 Sedan