Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Marcin, ponad rok temu
Silnik 2.0 28i 245KM 180kW
Rok produkcji 2012
BMW X3 F25 SUV 2.0 28i 245KM 180kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Auto bardzo uniwersalne. Szybkie, pakowne, wygodne, fajny wygląd. Koszty do zniesienia. Bardzo małe ślady zużycia mimo dużego przebiegu. Silnik jak się o niego dbać bezawaryjny.
Mocny, wysoka kultura pracy. Tylko na wolnych obrotach klekocze - tak jest zaprojektowany układ wtryskowy. Dużo jest opinii o awaryjności tego silnika. Jest to całkowita bzdura. Jedynym wymagającym mocnego nadzoru elementem jest rozrząd i napęd pompy oleju. Ja kupiłem auto z przebiegiem 180tys., rozrząd był jeszcze fabryczny. Musiałem go wymienić przy 230 tys. Od tamtej pory zrobiłem ok. 100 tys i jest nadal tup top. Druga sprawa - wymiana oleju. U mnie co 10 tys. Max i będzie ok. Tak więc nie marudzić, dbać i silnik długo posłuży.
Rewelacja.
Jak to w bmw. Jedziesz wysokim suvem, a masz wrażenie, że to sportowy samochód.
Zero rdzy, bardzo wysoka jakość wykonania.
Wzorowo. Ja mam dodatkowo kamery 360 stopni, przydatny bajer.
Naprawdę trudno się do czegokolwiek przyczepić.
Silnik szybko się nagrzewa, duży plus.
Dużo miejsca, naprawdę dużo.
Jest ok. Ale poziom serii 5 to nie jest.
Nic się nie psuje, ceny części takich jak opony, klocki i tarcze wyższe niż w skodzie, ale do zniesienia.
Za ok. 80 tys. Kupiłem samochód o rewelacyjnych osiągach, dobrym wyglądzie i genialnym wyposażeniu, w dodatku bezawaryjny. Nie można chcieć więcej.
Były problemy ze sterowaniem klapy bagażnika, spalił się żarnik Xenon. Poprz. właściciel robił remont zawieszenia z przodu za ok. 2 tys . Największym problemem u mnie była pęknięta linka od dźwigni otwierania pokrywy silnika. Mechanikom zabrało prawie dwie godz. Dostanie się do środka! Przy wymianie opon na nowe okazało się, że koła nie były odkręcane kilka lat i kilku stron nie daje się odkręcić. Kolejna godzina roboty.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 28i 245KM 180kW [l/100km]