Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Krystian, ponad rok temu
Silnik 2.0 28i 245KM 180kW
Rok produkcji 2012
BMW X3 F25 SUV 2.0 28i 245KM 180kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Własności jezdne.
Bardzo uniwersalny samochód. Pakowany, wygodny, bezproblemowy. Osiągi kosmiczne, zużycie paliwa do przyjęcia. Zadowolenie z użytkowania, mimo kilku mankamentów oceniam na 5. Mam wersję USA i topowym wyposażeniem i taką polecam. Auto dla ludzi, którzy lubią dać w palnik, ale cenią też walory użytkowe i nie chcą wydać majątku na paliwo. U mnie jest jazda codzienna, wakacje z namiotem dachowym, często w trudnym terenie (X3 daje radę). Często szybkie przeloty autostrdadowe w Niemczech 180-220km/h.
Ten silnik obarczony jest mitem awaryjnego rozrządu, co jest w dużej części bzdurą. Fakty są takie, że początkowo montowany był rozrząd z nietrwałymi ślizgami. Łatwo to poznać, bo miały kolor intensywnie pomarańczowy. Na gwarancji i po gwarancji bmw wymieniało cały komplet, co też łatwo poznać bo ślizgi są białe. A widać je jak zresztą łańcuch po zdjęciu korka wlewu oleju. Łatwo więc ocenić czy są jakieś luzy. U mnie też silnik jeździ na nowym rozrządzie już 170 tys. km i nie ma luzów! A sam silnik - brzuszki brzmi na wolnych ibrott, wina podobno bezpośredniego wtrysku. Nie ma bagnetu co mi trochę przeszkadza. Poza tym same superlatywy. Piekielnie mocny, łatwo wchodzi na obroty, bezawaryjny. Jak na taką moc i budę nie pali dużo.
Jedna z najlepszych na rynku.
Jeździ jak osobówka. Nie ma suva,.który mógłby się równać własnościami jezdnymi. Bardzo dobry układ kierowniczy, świetne hamulce. Najnowsza RAV4 jeździ jak tapczan w porównaniu do X3. Napęd xdrive absolutnie genialny i na asfalcie i off road. Żaden SUV z dołączalnym tyłem nie ma tu szans. Ważna sprawa opony. Do f25 są dedykowane Pirelli i takie trzeba kupować. Ja wziąłem continentale i czuję różnicę on minus.
Bardzo wysoka jakość blach. Zero rdzy po 10 latach. Lakier też ok. Jakość wnętrza, hmm... jest parę wpadek. Podłokietniki w tylnych drzwiach trzeszczą, wytarła się powłoka antyrefleksyjna na ekranie nawigacji, skóra na siedzeniach w porównaniu z 15letnim mercedesem w211, którego też mam, jest w gorszym stanie. Wnętrze cieszy oko i miło się w nim przebywa. Całość godnie znosi upływ czasu. Wysoka jakość świateł. Szybki jak nowe, xenony świecą rewelacyjnie.
Nadwozie wzorowo, a ja mam dodatkowo kamery w lusterkach i widok 360 stopni. Bajer.
Nie ma się do czego doczepić. Wzorowo.
Grzeje, chłodzi w największe upały.
Duży samochód i dużo miejsca.
Tu daje tylko 4, bo co prawda jest ok, ale wg mnie odstaje od najnowszych konstrukcji. Szczególnie czuje się to przy prędkościach ok. 130-140. Natomiast przy 160-180 jest całkiem znośnie.
Wbrew pozorom, że niby to bmw, nie wychodzi drogo. Głównie dlatego, że nic się nie psuje. Eksploatacja czyli klocki, tarcze,świece, opony swoje kosztują, ale wymiany są rzadkie.
Za używany 10letni egzemplarz trzeba dać obecnie tyle, co za toyotę RAV4. Nie ma nawet co porównywać.
Nieszczelność jakiejś uszczelni w silniku. Urwała się linka od otwierania maski, spalił się moduł tylnego światła LED (naprawa zaledwie 150zł.). Komputer czasem wyświetla losowe błędy, ale wszystko jest sprawne.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 28i 245KM 180kW [l/100km]