Ocena kierowcy - BMW X5 E53

Robert, 2 lata temu
Silnik 3.0i 231KM 170kW
Rok produkcji 2002
BMW X5 E53 3.0i 231KM 170kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bajka i w lesie też nieźle daje rade stały napęd 4x4 robi robotę a nie jakaś elektronika xdrive....
przez 30 lat prawie miałem ponad 100 aut w swoim użytkowaniu . Bałem się trochę kosztów - ale tu trzeba myśleć to nie auto do driftu , pościgów ani jazdy w offroad - to samochód dla normalnych ludzi i wtedy odwdzięcza się niesamowicie. Trudno w tych pieniążkach znaleźć auta z lepszym komfortem jazdy . Umiejętny dobór części zamiennych ale dobrych zamienników i masz spokój na długie lata. nawet automat który wszyscy odradzają daje radę przy przyczepie , kupiłem go specjalnie pod camping i motorówkę - zrobiłem dobrych parę tys km i co ? i nic.....ale wiadomo musisz jeździć jak normalny człowiek , nie wolno gwałtownie przyśpieszać aby skrzynia nie cierpiała a autko będzie hulać aż miło ...negatywne komentarze biorą się z braku mózgu przy użytkowaniu pod obciązeniem - ludzie myślą że BMW to gaz do dechy i da rade i potem skrzynie się sypią... Naprawdę z czystym sumieniem polecam
olej na czas , rzędowa szóstka - legenda i można lekko 500-600 tys. bez remontu robić
super sprawa , stara ale jara - nie jest może tak szybka jak te nowe dzisiaj ale za to pancerna
pneumatyka robi robotę -pięknie wchodzi w zakręty , na trasie majestatyczna jazda
20 lat wkrótce stuknie a blacha super - może ktoś dbał wcześniej nie wiem - ale jedno jest pewne jakby każde auto tak wyglądało po 20 latach blacharze nie mieliby roboty
bałem się na początku że drogie nie kupuj bo masakra z kosztami.....tak mówili doradcy którzy nigdy nie mieli E53 a prawda jest taka komplet tarcz i klocków hamulcowych przód - 400 zł komplet tarcz klocków i szczek tył - 700 zł czujniki hamulców - 20 zł mówie o dobrych zamiennikach które 30 tys lekko dadzą radę dyfer przód używany - od 300-600 zł i o czym tu gadać - fakt można kupic nowe oryginalne częsci w serwisie ale czy to ma sens .....
za ten komfort w cenie 25-30 tys złotych na dzień dzisiejszy nie ma auta z lepszym komfortem jazdy i poczuciem bezpieczeństwa
standardowo jakaś żarówka , klamka ,to normalne na 20 lat
na samym początku uszkodzony miałem dyfer bo poprzedni właściciel nie dbal o olej - wymieniłem - spokój do dziś

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0i 231KM 170kW [l/100km]

14,7