Ocena kierowcy - BMW X5 E53

Silnik 4.4i 286KM 210kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
BMW X5 E53 4.4i 286KM 210kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : mimo upływu lat wciąż szacunek na drodze i piękna sylwetka jednak ilość awarii spowodowała że bez żalu się z autem rozstałem a zakup E70 sobie odpuściłem bo w 5-6 letnich już się też zaczyna wiele rzeczy sypać
Karoseria : rdzewiejące odpryski praktycznie na całym aucie
Przeniesienie napędu : typowa KOSZTOWNA usterka skrzyni biegów
Silnik : pełno wycieków i różnych usterek
niestety auto niby wspaniałe ale nie mógłbym polecić
klekoczący dość awaryjny paliwożerny lubiący wyciekać co pare miesięcy COŚ do roboty
po pewnym przebiegu skrzynie (ZF coś tam) najpierw delikatnie poszarpują sobie na niskich obrotach i co jakiś czas ucieka wsteczny (auto nie ma siły podjechać pod lekkie wzniesienie nawet) poza tym działa super ale licz się z regeneracją (ok 4tys zł)
rewelka! mało które auto się tak prowadzi i tyle zrobi w wysokich zaspach zimą (wiem bo sam przeżyłem ciężkie warunki w tym aucie) ale to jeden z nielicznych plusów tego ciekawego autka :(
przód ok, tył lepiej z PDC
typowe dla BMW - wysoka jakość i wszystko na miejscu
słaba klima, słabe ogrzewanie, były też problemy z urządzeniami od nawiewu
przestrzeni jest dużo za to bagażnik bez rewelacji - dziecięcy wózek wchodził i potem już było ciężko, znam kombiaki które mają znacznie większą przestrzeń na bagaż
...
bez przesady że pali 20 czy 25 ale średnie 16 z tej strony to też mało prawdziwe owszem 15 można uzyskać ale na spokojnej trasie liczyć trzeba 18 na 100 (mówię o LPG, benzyny 1 no może 2 litry mniej)
potaniały bardzo ale to też dlatego że są już dawno wyjeżdżone i małe warte jakość za to dostajemy dobrą ale licz się z bardzo częstymi usterkami
mizernie - a to wycieraczka, a to wskaźnik, a to łożysko, szyba, podgrzewanie fotela, czujnik, ciągle coś...
źle i to nawet bardzo, uwielbiałem swoje X5 ale niestety prawda jest bolesna - AUTO JEST BARDZO AWARYJNE I BARDZO ZAWODNE dziesiątki razy musiałem się posiłkować drugim autem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.4i 286KM 210kW [l/100km]

17,3